Wpis z mikrobloga

https://www.link4.pl/kalkulator_ubezpieczenia_OC_AC_2/motoFlow.html?execution=e2s1&state=497-0-84CBAEDC02F58133632FE842EB089693#null Wpisałem zgodnie z prawdą, że w ciągu dwóch lat były dwie szkody. OC wyskoczyło mi ponad 4k. Skoro auto jest warte kilka tysięcy uznałem to za błędnie oszacowaną wartość auta ale gdy wywaliłem z kalkulatora dwie szkody to ubezpieczenie zmalało do 1600 zł. Swoją drogą sprawdzają ubezpieczyciele czy ktoś miał szkodę? Czy jeżeli się nie miało wcześniej ubezpieczenia na swoje auto a szkody były na innych samochody to liczy się zajście jako szkoda?

#oc #motoryzacja #5thkupujeauto
  • 8
@5th: wartość auta chyba nie ma dużego znaczenia dla ubezpieczyciela kiedy chroni cię od odpowiedzialności wobec innych uczestników ruchu ;) liczy się właśnie to czy robisz szkody ;)
@5th: oni chyba przeliczają, że masz duży silnik, sporo koni to większe prawdopodobieństwo, że coś rozwalisz... ale to czy samochód jest wart 6 czy 60 tys. nie ma chyba dla nich specjalnego znaczenia... (tym bardziej jak masz droższy samochód to zwykle będziesz bardziej dbać o to by nie zniszczyć)
@Ekspert_Link4: Jak z kwestią pojemności silnika i mocy oraz wartości auta? Czy wszystkie te czynniki są brane pod uwagę przy naliczaniu wysokości składki? Bo o ile na ilość spowodowanych szkód nie mam wpływu to na powyższe parametry wyborze auta do kupienia jak najbardziej :). Szkodowość obejmuje sprawcę wydarzenia i tą osobę, na którą było ubezpieczenie (zarejestrowany pojazd) czy tylko te osoby na które było zarejestrowane ubezpieczenie?

Dzięki za odpowiedź, na pewno