Wpis z mikrobloga

Niedługo rozpoczęcie roku szkolnego, więc przypomniała mi się pewna sytuacja z #gimbaza
W klasie mieliśmy taką dziewczynę (nazwijmy ją Joasia - oczywiście imię nieprawdziwe), która była bardzo dziecinna: po korytarzu podskakiwała podczas chodzenia, czasami nosiła dziecinne ubrania, nawet wyglądała dziecinnie (była niska) i w ogóle miała takie zachowania, jakby dopiero co wyjęto ją z wczesnej podstawówki. Również w nauce szło jej kiepsko: jechała po samych pałach i dwójach, zdając jedynie dzięki litości nauczycieli, jak coś czytała to jak pierwszoklasista w podbazie itd.
Pewnego razu na polski musieliśmy przygotować wypracowanie, w którym wyjaśnimy słowa "Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki". Facetka robiła tak, że na każdej lekcji wyznaczała, kto przeczyta swoją pracę domową, ewentualnie ktoś mógł się zgłosić na chętnego. Nie pamiętam już, czy Joasia sama chciała, czy wyznaczono ją, w każdym razie gdy podeszła przed tablicę i stanęła naprzeciw klasy zaczęła (pamiętając, by wszystkie sylaby dobrze przeczytać ( ͡° ͜ʖ ͡°)) czytać swoje wypracowanie. Brzmiało mniej więcej tak:

Nie można wchodzić dwa razy do tej samej rzeki, bo może to spowodować, że rzeka będzie brudna. W dzisiejszych czasach sporo rzek i jezior jest zanieczyszczonych przez człowieka. Stopy powinniśmy myć w czystej wodzie np. w wannie, i nie brudzić wód. Poza tym, wchodząc do rzeki możemy natrafić na jakieś żyjątka i możemy im przez przypadek zrobić krzywdę. Samemu sobie też, natrafiając na ostre kamienie lub kawałki szkła. Podsumowując, nie powinniśmy wchodzić do rzeki dwa razy, ponieważ jest to niebezpieczne dla nas i dla innych.


Wszyscy zduszali w sobie bekę, i czekali na to, co powie polonistka. Ona, z zażenowaną miną, czeka aż Joasia usiądzie i mówi:
-Joasiu, nie o to chodziło xdddddddd
Wszyscy beka, ona zawstydzona, nauczycielka kazała jej to poprawić gruntownie i przeczytać na następnej lekcji.
Po latach ona, sądząc po jej profilu na facebooku znormalniała, znalazła chłopaka (brzydkiego ale jednak), a ja dalej zatapiam się w swojej rzece #!$%@?, do której drugi raz wchodzić nie chcę...
#truestory #coolstory #stulejacontent
  • 3