Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was kataloguje swoje książki? Macie jakieś specjalnie przygotowane bazy danych, korzystacie z jakiegoś programu?

Myślę, że to byłby dobry pomysł na opanowanie biblioteczki, często sama już nie wiem, co mam, a czego jeszcze nie. Jakieś pomysły, rady, wskazówki? :)

@Jagienka87 - Ty pracujesz w bibliotece, prawda? Jakieś rady? :)

#ksiazki #literatura #czytajzwykopem #ksiazkowezakupy #biblioteka #biblioteczka #oprogramowanie #bazydanych #programy #aplikacje #bookchallenge
  • 34
@simsoniak: od jednego mądrego człowieka usłyszałem kiedyś: nie pożyczam książek, bo wiem jak powstała moja biblioteka.

Zatem jak nie wyglądałby Twój system, to uwzględnij możliwość szybkiego dodawania informacji o pożyczalskich.
@KaczuszkaSpodDzbanuszka: Zdecydowanie nie. Chciałabym opisywać wg miejsca posiadania (czyli właściwie 4 różne posesje), autor, tytuł. Różne sposoby wyszukiwania: według autora, tytułu, wydawnictwa. Lubimyczytac służy mi do odznaczania tego, co już mam za sobą + co chcę przeczytać. Więcej nic, nie nada się. :)

@dimer: Też prowokujesz czy tak serio? ;]

@kasiknocheinmal: Poprosiłam o sporządzenie mi bazy danych, szukam innego wyjścia. Ale myślę, że jeśli poprzestanie na bazie to się
@kasiknocheinmal: Btw, policzyłam sobie na szybko ile mam w Krakowie. Zdrowo ponad 200 pozycji, ponad 80% kupione w trakcie tego roku akademickiego. I, nie wszystkie są na terenie tego mieszkania, w którym właśnie przebywam. Ja jestem skończonym typem, potrzebuję katalogów. :D

@dimer: Chyba wolałabym w Accesie, to się zapowiadało wygodniej. Ale, trzeba mi przypomnieć, pomóc - accesa w ogólniaku przespałam. :D A Excel się nie sprawdził, kiedyś próbowałam.

@Pani_Mehqods:
@simsoniak: Chodzi ci o prosty katalog typu "w miejscu zamieszkania nr. 1 mam 1234 książki opisane w komputerze: tytuł / autor", czy raczej o katalog typu "na ksiązce widze naklejkę XX / YYYY / Abc i już wiem co to jest" ?