Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was kataloguje swoje książki? Macie jakieś specjalnie przygotowane bazy danych, korzystacie z jakiegoś programu?

Myślę, że to byłby dobry pomysł na opanowanie biblioteczki, często sama już nie wiem, co mam, a czego jeszcze nie. Jakieś pomysły, rady, wskazówki? :)

@Jagienka87 - Ty pracujesz w bibliotece, prawda? Jakieś rady? :)

#ksiazki #literatura #czytajzwykopem #ksiazkowezakupy #biblioteka #biblioteczka #oprogramowanie #bazydanych #programy #aplikacje #bookchallenge
  • 34
@simsoniak: Ja już większość z tego co mnie interesowało spośród zbiorów moich rodziców i moich przeczytałem, ale żeby katalogować to by było trochę roboty w samym moim pokoju ponad 150 książek jest u rodziców jeszcze z 500 minim tak na oko :P będzie exam to może się pobawię:P ja to z książkami tak nie mam by były zaległości za duże na razie tylko dwie takie książki leżą, więcej takich gazet, ale
@jerzy110992: To są moje zbiory w wynajmowanym mieszkaniu. 80% dopadło w tym roku akademickim, w domu mam więcej. :) Z czytaniem ciężej, na bieżąco lecą rzeczy z biblioteki.

I tak, wakacje. Mam podejście: niech się dzieje, co chce, mogę nie zdać, mogę mieć wrzesień, chcę tylko móc w spokoju poczytać. :D
@simsoniak: taa, miałem takie podejście i mam wrzesień :P ale i tak będę cisnął książki, ile się da, czas nadrobić trochę zaległości, aż tak dużo książek dobrych do czytania, że nie wiadomo od czego zacząć, aż tak dużo, że aż siedzę na wykopie... taki ciężki wybór :)
@simsoniak: I tak i tak, studiuję Ekonomię i podobają mi się książki w tej tematyce, kupuję Forbesa i inne gazety ekonomiczne też czasem, zależy, mało kto pewnie czyta takie rzeczy bo lubi ale mnie ciekawią.

Drugi krąg zainteresowań jeśli chodzi o książki, to książki historyczne, szczególnie o II wojnie światowej, o samej 2 wojnie przeczytałem kilkadziesiąt książek i prezentację maturalną o tym robiłem

A tak to czytam różne książki, łatwiej powiedzieć
@simsoniak: Jak na razie tego autora na mojej liście przeczytanych książek jest Stary człowiek i morze :) ale może rzeczywiście to nie jest zły pomysł żeby to przeczytać:) teraz zamierzam przeczytać rok 1984 orwella, bo gdzieś mi przemknął, a jednak to klasyka:)
@simsoniak: Muszę też coś nadrobić zaległości u mojego ulubionego autora http://pl.wikipedia.org/wiki/John_Grisham bo już coś napisał czego nie czytałem: ) do 2009 wszystkie mam chyba książki tego autora przeczytane, ale tak sobie patrzę po tytułach i dotyka mnie to co pisałem wyżej, nie pamiętam już o czym te książki były:) ale ma to swoje plusy, można czytać jedną książkę w kółko, będę miał 80 lat to będę mógł mieć jedną i co
@simsoniak: Teraz wszyscy wiedzą gdzie pracuję :D Ja pracuję w bibliotece szkolnej, więc u nas nie jest to zbyt zawiłe i skomplikowane. Mamy regały z książkami do nauki i tutaj na pierwszy ogień idą rodzaje, dziedziny nauki ale mamy również osobne regały z książkami "do czytania" a tutaj z kolei na pierwszym miejscu jest autor. Wszystko alfabetycznie i tu i tu ;) To jest mała biblioteka w prywatnej szkole więc nie