Wpis z mikrobloga

Co byś zrobił gdyby miało Ci się urodzić dziecko z zespołem Downa, porażeniem mózgowym lub inną niepełnosprawnością wymagającą ciągłej opieki? Zabiłbyś? Oddał do domu dziecka? A może wychował? Ja bym zabił. Uważam, że istoty nie w pełni świadome nie zasługują na życie, jeśli rodzice sobie tego nie życzą. Oczywiście ja w ogóle nie mam zamiaru mieć dzieci, bo są tylko obciążeniem i ograniczeniem wolności, ale jeśli zmieniłbym zdanie i zapłodniłbym partnerkę to nie miałbym zamiaru wychowywać takiego dzieciaka. Aborcja to najlepsze wyjście zarówno dla mnie, jak i dla niego. Po co ma się męczyć? Prowadziłby szczęśliwe życie? Nie. Ja bym prowadził szczęśliwe życie? Nie, musiałbym zrezygnować z mnóstwa rzeczy w życiu, aby opiekować się istotą, która nawet normalnie nie myśli. Strata czasu i emocji, strata życia. Ostatecznie mogę zrozumieć, jeśli taka para urodziłaby dzieciaka i oddała go do domu dziecka - ktoś z opieki chce się nim zajmować to niech to robi. Natomiast w ogóle nie rozumiem ludzi, którzy urodziliby i wychowywali takiego dzieciaka w domu, udając, że wszystko jest super. No właśnie nie jest super. Zwykle kończy się to tak, że matka nie będzie pracowała, tylko całe życie zajmowała się rośliną, z którą będą uziemieni po wsze czasy. Jest to bez sensu, bo te dziecko nie myśli, nie odczuwa, nie doceni tego co robią rodzice. Lepiej aby w ogóle nie istniało, ewentualnie by zajmowali się nią profesjonaliści w ośrodkach. Najbardziej bawią mnie te oskarżycielskie krzyki, że 'to nieludzkie' tak myśleć. Nieludzkie to jest poświęcanie życia dla nierozumnego dziecka, które unieszczęśliwia samo przyjście na świat.
#przemyslenia #oswiadczenie #rozowepaski #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #dzieci #bekazpodludzi #medycyna #ankieta #pytanie

Co byś zrobił z takim dzieckiem?

  • Zabił 56.0% (249)
  • Oddał do domu dziecka/ośrodka 22.7% (101)
  • Wychowywał 21.3% (95)

Oddanych głosów: 445

  • 14
@LudzkieScierwo: ale nie rób zarzutki z dobrego tematu do dyskusji. Sam jest pro #antynatalizm ale jak sobie wyobrażasz zabicie dziecka? Prawo je chroni, społecznie żadne zabójstwo nie jest akceptowane i do tego wyrzuty sumienia odbierałyby ci smak życia.

Oczywiście ja w ogóle nie mam zamiaru mieć dzieci, bo są tylko obciążeniem i ograniczeniem wolności, ale jeśli zmieniłbym zdanie i zapłodniłbym partnerkę to nie miałbym zamiaru wychowywać takiego dzieciaka.

Ja wiem, że
@LudzkieScierwo:

Co byś zrobił gdyby miało Ci się urodzić dziecko z zespołem Downa

Uważam, że istoty nie w pełni świadome nie zasługują na życie, jeśli rodzice sobie tego nie życzą.


Loł kłality bajt gimboateisto bez pojęcia xD

@LudzkieScierwo: Takie #truestory:

Znajomy mial fajna, zadbana kobietke, jeszcze zanim pomysleli o slubie zaszla w ciaze. Zaczeli rozgladac sie za kredytem na mieszkanie. Moment narodzin byl szokiem - zespol downa.. Laska nie opuscila zywa szpitala, podejrzewam ze sama rozstala sie ze swiatem, bo okolicznosci sa bardzo niejasne, byla zdrowa, a kilka dni po porodzie juz jej nie ma.

Koles postanowil sam wychowac dziecko, splacic kredyt i oplacac kosztowna rehabilitacje z
@LudzkieScierwo: Aborcja to nie zabijanie. Poza tym, chyba w jakichś statystykach z Europy Zachodniej było, że jakieś 90% przeprowadzonych aborcji dotyczyło właśnie płodów z zespołem Downa (a może i innymi chorobami wrodzonymi? nie pamiętam). Więc twój dylemat moralny nie jest specjalnie dla większości ludzi dylematem.