Wpis z mikrobloga

Mózg mnie boli jak dzwonie z pytaniami odnośnie mieszkań.

- Dzień dobry, czy oferta aktualna?
- Tak.
- W ogloszeniu podał pan cenę X zł, czy jest to całkowity koszt wynajmu?
- KOSZT CAŁKOWITY?!! CO PANI SOBIE WYOBRAŻA, ŻE BEDZIE SOBIE PANI ZA DARMO MIESZKAĆ!? ŻE NAPUŚCI SOBIE WODY NA 500 ZŁ I TYLKO 500ZŁ ZA MIESIĄC POTEM SOBIE ZAPŁACI?!
- Nic sobie nie wyobrażam. Tylko grzecznie pana zapytałam o cenę.
- PANI JEST ŚMIESZNA, NIKT PANI MIESZKANIA NIE WYNAJMNIE! HUR DUR...

Eeeee... Ok.

#patologiazmiasta #mieszkanie #studbaza #rakcontent
  • 109
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@M4ks: robi czy nie robi-tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast że przed podpisaniem umowy wiesz ile DOKŁADNIE bedziesz płacił każdego miesiąca i czy Ci to odpowiada czy nie.
Ja tez wynajmowałam juz kilka mieszkań i zawsze miałam cenę całkowitą przed umową-wszyscy zadowoleni i nie ma niemiłych niespodzianek. Poletzam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 7
@staryhippis93 Szukać mieszkania w Poznaniu to jest bajka. x)
W ogłoszeniu albo wszystko super, a jak przyjeżdżasz na miejsce to się okazuje że grzyb, że rozwalone przeciekające okno, albo mieszkanie w piwnicy bez ogrzewania etc :D
Albo jest napisane
KAWALERKA BARDZO TANIO 800 ZŁ
(+ 500 czynsz + 300 media + internet we własnym zakresie)
Kocham.
Mam dość szukania już :'D Jak mi się w piątek nie uda z jedną kawalerką
  • Odpowiedz
@Arrival: Chyba nie rozumiem, napisz w ogłoszeniu kwotę, która się nie zmienia (wynajem + czynsz) z adnotacją "+ rachunki" i wszyscy będą zadowoleni. To jest logiczne, że jak w ogłoszeniu piszesz, że jest internet, to można się dogadać i wypowiedzieć usługę internetu i będzie trochę taniej, ale to są wyjątki, przeważnie ludzie tego nie robią. Po prostu - w pole "cena" wpisz minimalną kwotę, jaką trzeba będzie zapłacić miesięcznie przy
  • Odpowiedz
@Sanski: dlatego tak ważne jest wcześniejsze obejrzenie mieszkania! Ileż razy już to słyszałam: "MIESZKANIE SUPER, BRAC W CIEMNO!". Jak ktoś mówi coś takiego to wiedz, że coś się dzieje!
  • Odpowiedz
Koszty "rachunkowe" są tak różne zależnie od miejsca, typu budynku, preferencji zamieszkujących, że po prostu nie da się ich wpisywać.


@mala_mi_123: Nie zgodzę się. Właściciel powinien wiedzieć gdzie jest jego mieszkanie i w jakiego typu budynku, kto jest dostawcą mediów itp. Nie oczekujemy od nikogo, że przewidzi co do grosza koszty rachunków, ale sprawdzenie kilku poprzednich rozliczeń i dokonanie zgrubnego oszacowania nie jest niemożliwe. Zdarzają się wynajmujący, którzy w ogłoszeniu
  • Odpowiedz
to jeszcze nie znaczy, żeby banować za Kubusia Puchatka


@gerbilos: Mnie w to nie wrobisz, ostatnie kilka dni spędziłam poza Wykopem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@CoverMe: nie, ja płacę stałą kwotę i raz w roku się rozliczam z właścicielem. Co Ty na to?


@kubelke: Finalnie i tak się rozliczasz za to co zużyłeś, czyli to samo co ja powiedziałem tylko rozliczenie roczne. Gdzie problem?
  • Odpowiedz
  • 0
@staryhippis93 ja mam ten problem że mieszkam ponad 100km od Poznania + pracuję więc nie mam jak jeździć za często a wszystkie fajne oferty schodzą po dniu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Wiadomo natomiast że przed podpisaniem umowy wiesz ile DOKŁADNIE bedziesz płacił każdego miesiąca i czy Ci to odpowiada czy nie.


@mala_mi_123: xD o jak lubisz jak cie jebia i wynajmuja bez podatku xD Pelne koszty w umowie to calosc z umowy do opodatkowania.
Uwielbiam wypokowa patologie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@salad_fingers: A ja się z Tobą nie zgodzę. Zakładając, że np.: ktoś ma piec dwufunkcyjny, to koszty ogrzewania zależą od zużycia. Kiedyś moja koleżanka wynajęła 2 dziewczynom mieszkanie, a one musiały mieć równo 29 stopni w domu. Zgadnij kto wtedy pokrył koszty tej fanaberii? Moja koleżanka, bo nie założyła wcześniej, że jej 23 stopnie mogą komuś nie wystarczać. Tak samo ze światłem - ja wiem ile płacę, ale jak mam
  • Odpowiedz
@M4ks: ale można po prostu zawrzeć w ogłoszeniu, że do ceny wynajmu dochodzą dodatkowe opłaty w postaci "..." a nie się rzucać przez telefon. Mieszkałem w kilku wynajmowanych mieszkaniach i za każdym razem, gdy pytałem, otrzymywałem kulturalną odpowiedź czy do tego dochodzi czynsz. Jeśli właściciel wynajmuje swoje mieszkanie od kilku lat, jest też w stanie stwierdzić średnie zużycie prądu, wody, gazu i jeśli ma odpowiednie podejście do klienta, to KULTURALNIE
  • Odpowiedz
@M4ks: ty jestes patologią, bo nie umiesz nawet dyskutować jak inteligentny człowiek XXI wieku. Jestes zwykłym januszem którego jedynym argumentem jest wyzywanie ludzi posiadających odmienne zdanie niż ty.
#czarnolisto prostaku
  • Odpowiedz
@Cooldawg: klient nasz pan, ulubione hasło polactwa, rzucane zeby sie gawiedź cieszyła i myślała, ze cos znaczy xD
I powiesz, ze gazu za 30zl schodziło to potem bedą pretensje, ze wyszło więcej a pan mówił 30. Jak chcesz dyskutować z ludźmi którzy tego nie rozumieją?
@mala_mi_123: och, mała, wykształcona z wielkiego miasta, wynajmująca bo przeciez z rodzinnej wsi dojeżdżać za długo xD
"Jestem klientem, KLIJENTEM, klijent nasz pan,
  • Odpowiedz
@staryhippis93: Wynajmujac mieszkanie z wliczonymi rachunkami swiatlo sie swieci 24h na przedpokojach, kuchniach, lazienkach, pranie jest robione oddzielnie dla kazdej podkoszulki a czesto ogrzewanie potrafi byc w sierpniu ustawione na 10 godzin dziennie przy otwartych na oscierz wszystkich oknach.
Mozesz mowic, ze ty tak nie robisz - ale 90% lokatorow tak bedzie robic.
  • Odpowiedz
@CoverMe: W jaki sposób może mnie ktokolwiek dymać na rachunkach skoro cena za wynajem jest stała i obie strony się na nią zgodziły? Skoro zobaczyłem mieszkanie i uznałem że taka cena za całość mi odpowiada to jest to czysta i uczciwa sytuacja. To najwyżej ja mogę dymać wynajmującego zostawiając zapalone światło w dzień tylko po co miałbym to robić...
  • Odpowiedz