Wpis z mikrobloga

Uważajcie co podpisujecie przy rejestracji numeru. W Orange kuszą promocją "minutofon". Jest to bonus za doładowywanie określoną kwotą co miesiąc. Dostaje się środki na rozmowy i smsy do wszystkich sieci. Problem tkwi w klauzuli dotyczącej niedotrzymania terminu doładowania - zostaje wówczas naliczona nota obciążeniowa będąca równa kwocie łaskawie przyznanej przez operatora "ulgi". Jest to po pierwszym miesiącu korzystania z promocji ponad 50 zł. Jeżeli ktoś ma zamiar zarejestrować numer to w taki sposób może się uwiązać z Orange na 6, 12 lub więcej miesięcy. W przypadku niedoładowania konta na czas, oprócz naliczenia kary, zostaje również przedłużony okres trwania umowy o jeden miesiąc.
Moja mama podpisała w salonie taką umowę i poinformowano ją jedynie o korzyściach związanych z terminowym zasileniem konta. Natomiast nie poinformowano jej o konsekwencji niedoładowania konta na czas. Promocję przedstawiono jako bonus dla rejestrujących numer. Z resztą sam podpis pod umową został określony jako formalność dotycząca rejestracji numeru i zgody na regulamin promocji.
Po niedoładowaniu na czas dostaje się pismo w formie pogróżki. Brawo Orange.

#polska #technologia #telefony #siecikomorkowe #orange #cebuladeals
d3n3b - Uważajcie co podpisujecie przy rejestracji numeru. W Orange kuszą promocją "m...

źródło: comment_I5uuzV1hc7FBDySoYdfWYShzG4O4b53T.jpg

Pobierz
  • 40
Było już o tym kilka tygodni temu - jakiś wykopek z kumplem poszedł do budki i gość podsunął do podpisu identyczną ofertę.
Tak to jest jak liczy się #!$%@? sprzedaż, sprzedaż, wyniki, prowizja, norma trzeba ją wyrobić bo jak nie to #!$%@?.

Nigdy bym starszej osoby samej do budki nie puścił bo zawsze wyjdzie z tym co nie trzeba.
@d3n3b: Rejestracja numeru nie wiąże się z podpisaniem umowy w jakiejkolwiek ofercie. Oferta Minutofon jest związana z zobowiązaniem doładowania konta czego niedotrzymanie może powodować naliczenie opłaty specjalnej. Przepraszamy jeśli doszło do nieporozumienia.
Dodałem znalezisko:
http://www.wykop.pl/link/3320933/nieuczciwe-praktyki-orange-przy-rejestracji-numeru/

Nie wiem czy jest sens szargać nerwy na walkę o te 50 zł. Zacząłbym chyba od pójścia do lokalnego biura UOKiK ale pewnie sprawa będzie trwała tygodniami. Póki co ślę ostrzeżenie do innych klientów sieci.

Tak na marginesie kto w ogóle pisze treść tych listów? Czy pracownicy Orange mają w wymaganiach pracodawcy kryterium bycia impertynenckim dupkiem?
@d3n3b: kiedyś było też coś takiego że niby numer na "kartę" ale mogłeś wziąć telefon jak w abonamencie tylko kiedy nie kupiłeś karty na czas była kara bodajże 600 zl
Po niedoładowaniu na czas dostaje się pismo w formie pogróżki


@d3n3b: Wciskanie tego przy rejestracji numeru to przysłowiowe chamstwo w państwie ale jeśli chodzi o pismo to ma bardzo luźną formę. Już na wstępie jest sugestia, że doszło do zwykłego zapomnienia a dalej info co się stanie jak nie wywiążesz się z umowy i co zrobić żeby nie dostać obciążenia.
jak chcesz pisma pogróżkowe to poczytaj o pobieraczku czy dowolnych pożyczkach
@d3n3b: Orange to ciule, mama przedłużyła umowę z nimi na rok i podpisała, wszystko było okej, ale ostatnio płacę rachunek i wychodzi mi parę złotych więcej niż normalnie, otóż dodali od siebie do umowy usługę ubezpieczenia... A mama jasno im mówiła, że chce tylko przedłużyć istniejącą. Skurczybyki i tyle, wciskają wszystko wszystkim jak idzie. W zeszłym roku też naliczyli mi podwójnie abonament, gdybym nie zadzwonił i nie zrobił gnoju to by