Wpis z mikrobloga

YouTube usunął kanał Trailer Music Wold, a.k.a. parkoufreak, kanał, który miał bodajże ponad 50 tysięcy subskrybentów. Pytanko do osób, którzy też subskrybowali ten kanał, Wy też ostatnimi czasy zaczęliście widzieć wzmożoną ilość reklam?

#trailermusic
  • 10
@ryhu: No właśnie nie wiem, bo teraz chyba w ogóle nie da się rozróżnić, który kanał jest partnerski, a który nie. Niemniej jednak, kiedy została zmieniona nazwa na "Trailer Music World", to przez ostatni miesiąc jakoś, zacząłem widzieć reklamy przed rozpoczęciem się wideo. U mnie to nie był pojedynczy przypadek, ale jestem ciekaw czy ktoś również to miał.

Jeśli zaczęli ciągnąć kasę z tego, to sami sobie są tego winni. YouTube
@strictvision: @ryhu:

Skoro chciał z tego kasę to tak jak pisze strictvision. Nawet jeśli bezpośrednio po umieszczeniu nie wyskakuje powiadomienie o prawach do danego kawałka to ustawienie go jako komercyjny potwierdzając tym samym, że się ma do niego prawa jest ryzykowne i raczej trochę nie fair:)

Nawet jeśli kanał był niekomercyjny to jakby nie było jest tam kilkaset utworów rozpowszechnianych bądź co bądź nielegalnie.

Chociaż akurat autorom trailer music to
@strictvision: @n00ber: albo gośc mimo wszystko miał prawa i coś się rypło w bazie danych yoputube, bo o ile mi wiadomo bardzo rzadko roszczenia o prawa wysyłają ludzie, najczęściej są to copyright-boty walące je z automatu. Wydaje mi się, że skoro zmienił nazwę, dołączył do partnera itp. to jakies prawa miał. Tak jak ImmortalMage, czy jak mu tam - on na 100% ma umowę z jakąś wytwórnią i wrzuca kawałki
@n00ber: Tak, wiem. Ale oni wrzucali - wydaje mi się - jakieś info, że podpisali umowę z czymś tam i od teraz będzie na legalu (dlatego sporo poprzednio wrzuconych rzeczy musieli usunąć, spadła jakość dźwięku i repertuar zrobił się monotematyczny). Immortal na 100% coś takiego miał.
@n00ber: @ryhu: To jest strasznie zawiłe. Two Steps, audiomachine jak wiele innych twórców nie ma nic przeciwko jak ktoś wrzuca lub wykorzystuje ich utwory we własnym filmiku. Oni tak na prawdę nic na tym nie tracą. X-Ray Dog ma w nosie, że ktoś piraci ich utwory, bo co oni na tym tracą? Nic. Position Music kiedyś w którymś wywiadzie powiedziało, że cena na wykorzystanie ich utworu w trailerze kosztuje średnio
@strictvision: Co do yt po trzecim strike'u tracisz dostęp do konta, ale filmy zostają. Można poprzez formularz zgłoszeniowy wysłać "counterclaim", który jest w zasadzie przyjmowany z automatu i kanał wraca, ale zgłaszający roszczenie dostaje info, że się odwołałeś, po czym może sprawę załatwić już nie przez yt a sądownie. W praktyce coś takiego się nie zdarza, bo jak pisałem skargi są często wysyłane przez boty. Jest jeden taki gość na yt,
@ryhu: To co mówisz słyszałem niejednokrotnie już. Słyszałem też, że nawet jak masz 100% praw autorskich co do filmiku, to jak ktoś go zgłosi za naruszenia, to z miejsca jest blokowany do momentu, aż ktoś z YouTube go zweryfikuje. Ale kanał 'Trailer Music World' został usunięty, nie zawieszony. Czytałem, że można wysłać "counterclaim", ale to sprawa przegrana, bo oni nie mają do żadnego filmu praw. W sumie jak tak pomyśleć, to