Wpis z mikrobloga

Trzy pytania, podobne w sumie:
1. Czy w kasie PKP Intercity (taką z napisem "bilety międzynarodowe" nad okienkiem) kupię bilet na pospieszny pociąg czeskich kolei (Ceske Drahy, czy coś takiego)? Trasa w stu procentach przez Czechy.
2. Czy w tejże kasie (lub w innej, ale na tym samym dworcu, w Polsce) kupię bilet na trasę z Usti nad Orlici do Wrocławia Głównego? To jest ponoć pociąg Przewozów Regionalnych.
3. Jestem studentem prawa (jk) i mam zniżkę na pociąg w Polsce, ale w Czechach nie (nie mam międzynarodowej legitki), więc jak działa moja zniżka w tym drugim pociągu? Kupuję bilet z Ujścia do granicy cały i drugi od granicy do Wrocławia ulgowy?
#pkp #kolej #czechy
  • 7
@musialmi: generalnie, z tego co wiem, na biletach międzynarodowych strasznie przepłacasz (chyba, że coś się już zmieniło, ale jeszcze kilka lat temu tak było) lepiej kupować bilety kombinowane czyli u nas do granicy+ bilet graniczny za kilka zł + bilet za granicą (nawet u konduktora powinno wyjść taniej niż międzynarodowy w PL)
@musialmi: 1. Nie rób tego, będzie bardzo drogo.
2. Kupisz, ale sprawdź oferty promocyjne na stronie PR. Są takie cuda a'la bilet sieciowy na przygraniczną sieć polską i czeską.
3. W Czechach nie ma takiej zniżki studenckiej jak w Polsce. Na pociągi międzynarodowe nie ma zniżek studenckich w ogóle, jest tylko mała ulga za wiek o ile dobrze pamiętam poniżej 26 lat.

Ogólnie kup czeskie bilety najlepiej na cd.cz, będzie dużo
@jedrekk: Kurde, ale ze mnie debil. Jak wcześniej patrzyłem na te bilety CD, to przed zakupem tam trzeba było wybrać kartę i nie było normalnych kart płatniczych, tylko jakieś "ID card", nie wiem o co chodzi, ale teraz mnie olśniło, że to przecież dokument tożsamości... Anyway, ciekawostka jest taka, że 15 minut temu cena mojego biletu była o ~3zł niższa niż teraz. Dziwne, że tak w środku wieczora się podniosła. No