Wpis z mikrobloga

  • 17
Oficjalnie mogę napisać że jeżeli ktoś planuje wyjazd do #emigracja do #uk to przestało się to opłacać.

Aktualnie zarobi się na gownopracy więcej w Holandii czy Niemczech niz w #uk.

Przeliczajac to na koszty życia, aktualny kurs i oszczędzanie.

Dodatkowo widmo zadyszki gospodarczej i mniej miejsc pracy może spowodować dłuższe szukanie pracy.

Tak więc zastanówcie się 2 razy.

Koniec komunikatu.
  • 66
@Zashi masz rację, ale czasami za parę euro do urzędu możesz załatwić sobie tłumacza. Niektórzy mają też kiepski poziom angielskiego tam więc to bez różnicy, i jadą tylko na magazyny. Niemieckie czy holenderskie magazyny są tak samo obstawione przez Polaków. A różnica w zarobkach już jest.
Oficjalnie mogę napisać że jeżeli ktoś planuje wyjazd do #emigracja do #uk to przestało się to opłacać.

@innv: oho, ktoś tu się boi konkurencji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tego typu teksty słyszę od 2004 roku, co jakiś czas ktoś na wyspach mówi, że "UK to się dawno skończyło, nie warto tu siedzieć" etc. Co ciekawe mówią to tylko osoby mieszkające w UK ( ͡º ͜ʖ
@sorek: Same here. Słyszę ten tekst regularnie co jakiś czas i nigdy się tym nie sugerowałem :) i lekko się uśmiecham pod nosem na myśl o ludziach którzy tak robią :)

może się przestało opłacać w porównaniu do kilku lat wcześniej, w porównaniu do innych państw ale chyba tylko dla ludzi którzy wyjeżdżają na emigrację na jak najkrócej by zarobić jak najwięcej i zaraz wrócić :) (wakacyjny dorobek)
@Namarin: jeśli ktoś przyjechał tu zarobkowo np. w styczniu lub wcześniej to już zarabia około 17% mniej. To tak jakby pracował dwa miesiące w roku za darmo. Wkrótce przełoży się to na ceny produktów w UK i 'strata' będzie jeszcze większa. Dotknie to także tych, którzy tu siedzą dłuższy okres.
@patrol798: Tego właśnie nie lubię w Polakach, kalkulują gdzie WINCYJ! ŁATWIEJ! SZYBCIEJ! skoro tak czy siak zarabiają więcej tu niż w Polsce by zarobili w tym czasie. KASA! KASA! KASA! najważniejsza, dajcie mi WINCYJ kasy! bo ja muszę w dwa misionce Panie zarobić jak NAJWINCYJ! nie ważne gdzie.

Tacy dla tych paru funtów więcej żyją tutaj w syfie, brudzie, i o zupkach chińskich. Nic mnie do tego bo to ich życie
@Namarin: czytasz ze zrozumieniem? Napisałem o osobach przyjeżdżających na kilka miesięcy czy rok by zarobić i odłożyć jak najwięcej. Po drugie dotyczy to też wszystkich mieszkających na stałe w UK. Ceny pójdą w górę już niedługo, np. żywność.

KASA KASA KASA najwazniejsza, dajcie mi WINCYJ kasy!


@Namarin: nie dajcie WINCYJ tylko kto tu przyjeżdża i zarabia z myślą o powrocie do kraju to kalkuluje i przelicza. Dziwne żeby każdy krzyczał
Ceny pójdą w górę już niedługo, np. żywność.


@patrol798: jak pójdą to się wtedy zacznę martwić albo NIE! nie zacznęsię martwić tylko albo wyjadę gdzieś gdzie jest lepiej albo znajdę lepiej płatną pracę. Zawsze jest jakieś wyjście.

Napisałem o osobach przyjeżdżających na kilka miesięcy czy rok by zarobić i odłożyć jak najwięcej.


Wiesz jednak między "kilka miesięcy" a "rok" jest lekki rozrzut bo kilka to może być 4? a rok ma
Tacy dla tych paru funtów więcej żyją tutaj w syfie, brudzie, i o zupkach chińskich. Nic mnie do tego bo to ich życie ale co to za życie? Ja bym tak nie mógł.


@Namarin: oczywiście wszystkich wyjeżdżających sprowadzasz do zupek, brudu, syfu itd. Brawo.

wyjadę gdzieś gdzie jest lepiej


@Namarin: a jednak KASA KASA KASA?

jak pójdą to się wtedy zacznę martwić


@Namarin: ja nie mówię żeby się ktokolwiek
Ty też chyba nie czytasz ze zrozumieniem więc się zacytuję:

może się przestało opłacać w porównaniu do kilku lat wcześniej, w porównaniu do innych państw ale chyba tylko dla ludzi którzy wyjeżdżają na emigrację na jak najkrócej by zarobić jak najwięcej i zaraz wrócić :) (wakacyjny dorobek)


O takich ludziach pisałem.

a jednak KASA KASA KASA?


wyjechać gdzieś gdzie jest lepiej nie oznacza od razu że lepiej z kasą, lepiej ogólnie z
@Namarin: dlatego nie sprowadzaj wszystkich osób tu przyjeżdżających do swojej sytuacji. Trzymaj się faktów a nie kasy, zupek chińskich, syfu itd. Dla jednych lepiej jest tam gdzie więcej zarobi, dla innych znowu gdzie ma szybszy internet. Dlatego jeszcze raz napiszę

ja tylko przedstawiłem fakty


na temat sytuacji zarobkowej i finansowej w UK.
ja nie mówię żeby się ktokolwiek martwił czy nie, tylko przedstawiłem fakty.


@patrol798: A co ty jesteś jakiś współczesny Nostradamus? Dla mnie faktem to będzie jak zobaczę wyższe ceny żywności w sklepie i to odczuje a nie wpis kogoś w internecie kto przewiduje i myśli że ceny podskoczą :)

Przewiduję że jutro wygram w totka i to fakt, chyba fakt że przewiduje :D
A co ty jesteś jakiś współczesny Nostradamus?


@Namarin: Nostradamus przewidywał, ja stwierdzam fakt spadku wartości waluty w UK co jest już przeszłością i faktem dokonanym. Jego konsekwencje są jasne. Czytaj ze zrozumieniem kolego.

Poczytaj jakiś książek z podstawówki bo widzę, że masz poważne braki w edukacji, może dowiesz się co to jest fakt.
jak pójdą to się wtedy zacznę martwić

@Namarin: ja nie mówię żeby się ktokolwiek martwił czy nie, tylko przedstawiłem fakty.


@patrol798: Czytam, ja o cenach ty o fakcie podwyżki tych cen, wszystko tu jest zrozumiałe.
@sorek: Sorek z całym szacunkiem, bo cenię Cię za to co tu robisz, ale wiesz, że nawet popsuty zegar prędzej czy później pokaże właściwą godzinę? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Brexit, to nowość. Samo wyjście dopiecze UK (przynajmniej w pierwszych latach), a co gdyby Szkocja, czy Irlandia zaczęły robić borutę. Lepiej patrzeć w przyszłość, niż powoływać się na przeszłość.

Tacy dla tych paru funtów więcej żyją tutaj w