Wpis z mikrobloga

@acidd: Dom ładny, taki jak wszystkie ostatnimi czasy. Kolumn nie będę komnetował po prostu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spytam się tylko - dlaczego zdecydowałeś się na projekt, z którego powstaje chata podobna do 95% budowanych chat?

Dziwię się ludziom, którzy budują chatę z katalogu. Dom może być odzwierciedleniem ciebie, twoim pomysłem, wyrażać ciebie, bo będzie ci towarzyszył do końca życia. Szkoda, że traktuje się dom, jako czysto pragmatyczną rzecz.
Osobiście nie planuję nigdy budować domu dla siebie z czysto osobistych preferencji, ale jeśli miałbym to chciałbym brać udział w projekcie i chciałbym, żeby wyglądał tak jak ja chcę,
  • Odpowiedz
@acidd: zbyt duzy dom z katalogu wrzucony bog sie jak gleboko i daleko od wszystkiego. Kombinacja wkurzajacych mnie rzeczy
Jednak Twoja kasa i oby sie dobrze mieszkalo
  • Odpowiedz
sygnalizator na środku, co za janusz wam to robił? chyba oczu nie miał.


@ElCidX: inna historia :D po włamaniu (Polak mądry po szkodzie etc.. :P ) na szybko mi robili alarm no i miejsce to takie średnie wybraliśmy xD

Nie widzę nic złego w tym, że oceniają i krytykują, jak ktoś wrzuca tu fote po atencję to musi się z tym
  • Odpowiedz
@acidd: jest tyle fajnych projektów na rynku a ty wybrałeś taki bunkier z lukarnami. Niby twoje pieniadze ale krajobraz będzie szpecić na długo. No trudno, ludzie maja taki gust. Powodzenia, zeby ci tego nie rozkradli.
  • Odpowiedz
ile to metrów będzie mieć?

@nowik: 400


@acidd:

Nie słuchaj zazdrosnych pajaców. Dom musi mieć przestrzeń, a nie klitki po 100m2 gdzie później nie ma gdzie wstawić pralki czy kosiarki. Gratuluję budowy, jesteśmy na podobnym etapie :) Ja planuję przeprowadzkę na grudzień/styczeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kravat: Co do jednej rzeczy masz w 100% rację. Każdy buduje dom na jaki go stać. Jeśli dla Ciebie 100m2 jest OK to w porządku, natomiast ja lubię przestrzenie i 100m2 to takie trochę większe mieszkanie, ale na dom to trochę za mało. Często jest tak, że później brakuje jakiejś garderoby, pomieszczenia technicznego, kotłowni, spiżarki, garażu itp. i wielkie zdziwnienie, bo przecież w mieszkaniu miałem 50m2 i myślałem, że na
  • Odpowiedz
@acidd: Okrągłe i smukłe kolumny, które dałeś jako przykładowe gryzą sie z ostrymi kątami Twojego budynku, szczególnie z lukarnami. Kolumny powinny mieć swoją mase i proporcję względem elewacji. Daj cegłę pod kolor obróbek okien, niejednorodną/postarzaną, nie błyszczący klinkier tylko. Podmurówkę też możesz potem z tego zrobić.

  • Odpowiedz
@przebrzydlak: uwierz, że mało kto buduje dom na jaki go stać [tzn. stać spłacać raty ( ͡° ͜ʖ ͡°)]. Potem masz nieskończone elewacje, albo wykończenie na najtańszych materiałach. Ja świadomie buduję te 100 metrów, ale za to z rekuperacją i pompą ciepła. Wolę mieć mniej metrów, ale musi być komfort mieszkania [świeże powietrze, bezobsługowe ogrzewanie]. Oczywiście chciałbym mieć garderobę i resztę bajerów, ale na razie muszę
  • Odpowiedz