Wpis z mikrobloga

Kupiłem Mikrotik 951G-2HnD i mam cholerny problem z jego konfiguracją. Tak jak pisałem pod tymi tagami, chcę zrobić dwa VLANy. Jeden z bramą 192.168.1.1 dla portów ether 2 i 3 oraz drugi z bramą 10.0.0.1 dla portów ether 4 i 5, oba z dostępem do internetu z ether 1, bez żadnego ruchu między VLANami. Znalazłem fajny tutorial: https://www.youtube.com/watch?v=wqAQNORbPfo ale niestety jak resetuję do ustawień fabrycznych, a później za pomocą winboxa przy pierwszym uruchomieniu daję aby usunąć domyślną konfigurację to wszystko się kasuje, nawet lista interfejsów (a jak widać u autora tutotrialu tak się nie dzieje) i przez to nic nie mogę zrobić, z routerem można połączyć się tylko po MACu. Samemu ether'ów dodać nie można...

#komputery #informatyka #it #sieci #siecikomputerowe #router #mikrotik #vlan
@sakson: @gasu_kurobikari: @moh1942: @carlo497: @Dolan: pomocy.
  • 20
@tinka69: zostaw domyślną konfigurację i sam pokasuj niepotrzebne Ci rzeczy, a pozmieniaj to co potrzebne, zawsze tak robię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a i czasem jest taki bug, że po polączeniu winboxem wszystko jest puste (ustawienia znikają itd) bo się nie synchronizuje, trzeba wyczyścić cache w winbox. Najpierw zaktualizuj sobie firmware i pakiety.
@tinka69: pokaz foto gdzie nie masz tych interfejsów? W tabie interfaces masz pusto ? Z routerem się łączysz tylko po Macu bo grupa domyślna bridge interface, juz nie istnieje czyli nie ma przypisanego adresu do siebie w zakładce IP>addresses
@Dolan: mogę, ale nie mam tam do wyboru "ethernet". Poniżej screen.
Co ciekawe, mając otwartą kartę "interfaces", wszedłem w system > reset (i z zaznaczoną opcją "no default config" dałem aby resetował ustawienia), zresetował i widać było że w "interfaces" pojawiły się interfejsy, jednak po sekundzie rozłączyło bo sam uruchomił się ponownie i po zalogowaniu już nie było interfejsów.
tinka69 - @Dolan: mogę, ale nie mam tam do wyboru "ethernet". Poniżej screen.
Co cie...

źródło: comment_xINEP6TunZ3xzA4zNESS5WPu3QcHVBtJ.jpg

Pobierz
@Greg90: no to jak ominąć ten błąd? Po adresie IP się połączyć nie mogę bo po resecie nie ma przypisanego żadnego IP do jakiegokolwiek interfejsu. A skoro interfejsów nie wyświetla to jak przypisać IP?