Wpis z mikrobloga

@Cwirus: Myślisz, ze jakiś radomowy różowy zepsuje mi humor przez internet? Proszę Cię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przyznaj się po prostu, ze Ci cieżko idzie rozumienie tekstu czytanego.
Wzajemnie, stara ( )
@nogazwezza: Dobra, poświęcę minutę, bo i tak dziś nudno w pracy, a przynajmniej ktoś się dokształci. Napisał takie zdanie: "Zarabiam 5000zł netto i wciąż uważam, że to za mało, chociaz majac 22 lat duzo osob moze mi pozazdroscic, poniewaz niektorzy musza przezyc od wyplaty do wyplaty :< ".
To co mnie interesuje to część: "chociaz majac 22 lat duzo osob moze mi pozazdroscic". A konkretnie: "mając 22 lata dużo osób może
@wykopek12: spoko jak na ten wiek, jak nie jesteś leniem, będziesz się rozwijał (soft skills!), to będzie dużo więcej.

Tyle, że to w praktyce wiele nie zmieni. Może i załapiesz się na program 15000+ ( ͡° ͜ʖ ͡°) a i tak będziesz czuł to samo - że to jest dużo, że inni mogą zazdrościć, ale i tak chcesz więcej.

Ale to dobrze, bo właśnie takie podejście motywuje
Chciałeś się pochwalić, to Ci powiem że tak średnio jak na Warszawę. To jest normalna stawka na Poznań/Wrocław czy inne większe miasto.
@M4ks: @marnyTrud: ja nie wiem skąd niektórzy biorą te kwoty. Oni chyba myślą, ze jak klient usłyszy, ze firma z Niemiec lub Anglii to od razu zlecenie jest 5x wiecej warte niz w PL.

Jak ktos ma możliwość zarabiania 40k zł miesięcznie po 2 latach pracy to jest chory na umyśle, ze z tego nie skorzysta.

Sam jestem PMem w DE, na pensje nie narzekam, ale po 2 latach tutaj