Wpis z mikrobloga

  • 66
Zróbmy listę najlepszych przeczytanych/przesłuchanych przez was książek naukowych, popularno-naukowych, ogólnie literatury faktu. Może powstać ciekawy spis w sam raz do dodania do ulubionych, będzie łatwiej wybrać kolejne książki do czytania/słuchania.

Moje top 3 to chyba
Dawkins "The Selfish Gene"
Hawking "The Grand Design"
Bryson "A Short History of Nearly Everything"

Trochę rzucę tagów, ale może dzięki temu każdy doda coś ze swojej dziedziny
#astronomia #fizyka #ekonomia #sztucznainteligencja #fizykakwantowa #ewolucja #historia

#ksiazki #czytajzwykopem #audiobook
  • 37
  • Odpowiedz
@smyl:
Susskind - The Black Hole War
Susskind - The Cosmic Landscape
Mark Stevenson - An Optimistic Tour of the Future
Dawkins - wszystko o ewolucji

Powyższe zapamiętałem jako bardzo wciągające.
  • Odpowiedz
50 wielkich mitów psychologii popularnej Lilienfelda, Lynna, Ruscio i Beyersteina - żadna książka nie wymiotła mi z głowy tylu błędnych mniemań.

Bad Samaritans Ha-Joon Changa - potężne manto spuszczone wolnorynkowej demagogii.

Samolubny gen Dawkinsa - pewnie najlepsze wprowadzenie do teorii ewolucji.
  • Odpowiedz
@Udowodnij_albo_zamilcz: Czytałem angielską, polskiej chyba nie ma. Z polskich jest na pewno 23 rzeczy, których nie mówią ci o kapitalizmie oraz Ekonomia. Instrukcja obsługi. Które również polecam - lecz je także chłonąłem w mowie Szekspira. Bardzo prosta angielszczyzna jednakowoż, można czytać na kiblu, nie gubiąc wątku nawet w chwili wypełzania kałowego serdelka.
  • Odpowiedz
"Droga do rzeczywistości" Penrose'a jeśli jest się w stanie przez to przebrnąć
Wszystko Feynmana
"Introduction to Elementary Particle Physics" Bettiniego
"Obsesja liczb pierwszych" Derbyshire'a
Wszystko Dawkinsa, ale jeśli ktoś jest ateistą, to boga urojonego może sobie darować, bo nic nowego się nie dowie
  • Odpowiedz
@koroluk: dorwałeś jakiegoś .pdf Bad Samaritans czy miałeś kopię fizyczną? Przyznam, że mnie zaciekawiła to pozycja, spróbowałbym najpierw na zachętę może .pdf dorwać i jak mnie wchłonie to może poszukam gdzieś fizycznej wersji.
  • Odpowiedz
@Cheater:
To moze od drugiej strony spytam: a co wg Ciebie takiego oszolomskiego w jego (Taleba) twórczości? Pytam na poważnie, bez #!$%@? sie ;) bo fooled by randomness czytało mi sie bardzo przyjemnie i nie wychwyciłem tam żadnych banialukow.
  • Odpowiedz
METACYBERNETYKA Kossecki Józef, rok wydania 2015
Cybernetyka społeczna. Wyd. 2 rozsz., PWN, Warszawa 1981
Wpływ totalnej wojny informacyjnej na dzieje PRL. Wyd. b.d., Kielce 1999
  • Odpowiedz