Wpis z mikrobloga

+++++++++++++++++++++
#wyzwaniepython Zad.1
+++++++++++++++++++++

Małe codereview zrobione przez @GlenPL

Jeżeli nie ma Twojego rozwiązania na liście to albo odpowiedziałem Ci już wcześniej w komentarzu/na githubie, albo uznałem, że nie ma sensu żebym coś dopowiadał. Jeżeli uważasz, że pominąłem Twoje rozwiązanie - napisz, mogłem je po prostu przeoczyć :)


@kater:


@l__p:


@terror_blade:


@brunix:


@zranoI:


@Salieri_:


@Statek_kosmiczny_z_kosci_sloniowej:


@orestlenczyk:


@BoKoR:


@abdulafaja:


@anonymous_derp:


@Dewastators:


@ElGovanni:


@Jessamine:


@NostalgicznyPasterz:


@oskar_15:


@natjes:


@orbitpl:


@g33k:


@kielus:


@Engineer_Mordimer:


@Tysiak:


@Calvert:


@azetka:


Czytelniejsza wersja

Jesli brakuje twojego kodu sprawdz Tu i Tu jeśli tam go nie ma to przeczytaj cały post jeszcze raz. Wyjaśnienie masz na początku.
  • 7
Dzięki za przejrzenie wypocin i wszystkie uwagi.

funkcje checkfile i movefile: usuń return na końcu - python i tak domyślnie zwróci None

Ok. Zapamiętam.

nazwypiszsnakecase - Twój kod jest mało czytelny, jest za bardzo zbity! w nazwach dodaje przejrzystości, dodatkowe kilka pustych linijek też by pomogło

Przyzwyczajony jestem do CamelCase. Teraz przeczytałem że w python stosuje się _. Postaram się zapamiętać.

w prawie wszystkich printach masz niepotrzebne
@natjes: linii może być 2 razy więcej, to nie problem

w Twoim kodzie jest za dużo pustych linijek (na przykład funkcje zaczynasz pustą linijką - niepotrzebnie), są także dosyć duże różnice długości między sąsiadującymi linijkami - sprawia to wizualne wrażenie takich "luk" w kodzie
@GlenPL: Dzięki za uwagi, jak należy unikać hardkodowania ścieżki? Chodzi o to żeby program działał na folderze w którym sam się znajduje czy dać opcję do podania ścieżki przez użytkownika?