Wpis z mikrobloga

Mój pierwszy #tutorial dotyczący #arduino , #midi i keyboard'a Casio CA 110. Tworzymy cyfrową klawiaturę MIDI → PC.

Koszt wykonania projektu to około 100 zł ( Casio – 70 zł, Arduino – 12 zł, Elementy ~20 zł) , inwencja twórcza nieograniczona ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W moim tutorialu starałem się przekazać wszystkie informację jak najbardziej dokładnie, jeśli macie jakieś pytania co do tutoriala to zapraszam do komentowania wpisu. Uprzedzam, że jest to mój pierwszy #tutorial w życiu, więc krytyka mile widziana.

Tutorial na YouTube : https://goo.gl/ADv7IM

Link do materiałów pomocniczych : https://goo.gl/kx0XDq

Mirror : http://www29.zippyshare.com/v/dn3i8ZbU/file.html

Zapraszam do subskrypcji mojego profilu, w niedalekiej przyszłości będę starał się odtworzyć takie cudo : link

Jeśli pomysł Ci się spodobał, zostaw plusa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#produkcjamuzyki #muzyka #elektronika #keyboard #arduino #diy #zrobtosam #casio

Wołam : @ad5242, @adamooo121, @adi100_99, @Arakiel, @Atariauke, @Atomos6524, @Block3r, @Borys125, @Brocoli, @CegielniaPL, @cienki7, @czarnobiaua, @dcqua, @DennisRozrabiaka, @diabel002, @dlugi_, @EndriuGolara, @espen, @EugeniuszMotyka, @Guitarslave, @Holit, @ja_panu_nie_przerywalem, @Kamil__, @jachous, @jednakwiecejniz14sekund, @Khazarr, @Itsu, @CzarnyBelzebub, @klekot, @kpong, @kwiat, @L3stko, @lokibb, @m_dop, @MadridistaCF, @MagicznyHubert, @marcinekq, @Marellion, @maszeczuszets, @MaTiX_lama, @matt_PL, @Mirazh, @Mroczny_Pyton, @Niestety, @nietypowy_sebix, @nocozrobisznicniezrobisz, @ozymandiasz, @pawisoon, @pigaskie, @Pioviron, @piowit, @progresywny, @psrytny, @Roszp, @skawina, @stefan71, @strazak_piroman, @Tomton, @trochejanusz, @VoltageControlled, @w00z, @WhiteWalter, @Wierszu, @wyimaginowanychlopiec, @xandra, @xerxes931, @xstempolx, @zielonek1000, @zima65
Pobierz crazyblazer - Mój pierwszy #tutorial dotyczący #arduino , #midi i keyboard'a Casio CA...
źródło: comment_anguVPdgxtD0KjA6SbzhmuglsCyMXnQy.jpg
  • 45
@crazy_blazer: dobra robota, sam kiedyś zaczynałem robić coś takiego do mojego biedackiego keyboardu bez MIDI (z tym że na atmega8, nie arduino), ale trafiła mi się taka okazja że sprzedałem keyboard, dorzuciłem stówę i kupiłem klawiaturę MIDI M-Audio Keystation 61 mk II :D
@crazy_blazer: nie zgłębiałem się jeszcze aż tak w projekt, ale nie dało się w Arduino/AVR zaimplementować rejestru przesuwnego i multipleksera tak, aby działać bez dodatkowych scalaków?
@Visher: Rejestr przesuwny i multiplexer to jedyne scalaki jakie są używane. Wybrałem Arduino ponieważ obsługa pinów cyfrowych mieści się w obrębie 2 linijek kodu, jeśli chcesz implementować coś innego to czemu nie, równie dobrze możesz podpiąć 8 pinów cyfrowych, po kolei podawać na nie wartość HIGH i 8 pinów analogowych do odczytu wartości i wystarczy Ci samo Arduino bez scalaków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@crazy_blazer: można by wtedy zbić koszt wtedy do 5 zł za AVR-a plus parę zł za elementy pasywne.. I jeszcze jakaś przejściówka na USB, no chyba żeby wziąć jakiegoś lepszego AVR z obsługą usb ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No tak, ale wiesz nie każdy na Mirko ma takiego skilla żeby sobie PCB zaprojektować, wydrukować, zaprasować, wytrawić, wiercić, zalutować, ogarnąć kompilator C, programator dokupić itd. Arduino łączy to wszystko w sobie, wersja Nano to koszt 14 zł z przesyłką, więc powiem Ci szczerze, że szkoda strzępić czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)