Wpis z mikrobloga

Mój pierwszy #tutorial dotyczący #arduino , #midi i keyboard'a Casio CA 110. Tworzymy cyfrową klawiaturę MIDI → PC.

Koszt wykonania projektu to około 100 zł ( Casio – 70 zł, Arduino – 12 zł, Elementy ~20 zł) , inwencja twórcza nieograniczona ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W moim tutorialu starałem się przekazać wszystkie informację jak najbardziej dokładnie, jeśli macie jakieś pytania co do tutoriala to zapraszam do komentowania wpisu. Uprzedzam, że jest to mój pierwszy #tutorial w życiu, więc krytyka mile widziana.

Tutorial na YouTube : https://goo.gl/ADv7IM

Link do materiałów pomocniczych : https://goo.gl/kx0XDq

Mirror : http://www29.zippyshare.com/v/dn3i8ZbU/file.html

Zapraszam do subskrypcji mojego profilu, w niedalekiej przyszłości będę starał się odtworzyć takie cudo : link

Jeśli pomysł Ci się spodobał, zostaw plusa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#produkcjamuzyki #muzyka #elektronika #keyboard #arduino #diy #zrobtosam #casio

Wołam : @ad5242, @adamooo121, @adi100_99, @Arakiel, @Atariauke, @Atomos6524, @Block3r, @Borys125, @Brocoli, @CegielniaPL, @cienki7, @czarnobiaua, @dcqua, @DennisRozrabiaka, @diabel002, @dlugi_, @EndriuGolara, @espen, @EugeniuszMotyka, @Guitarslave, @Holit, @ja_panu_nie_przerywalem, @Kamil__, @jachous, @jednakwiecejniz14sekund, @Khazarr, @Itsu, @CzarnyBelzebub, @klekot, @kpong, @kwiat, @L3stko, @lokibb, @m_dop, @MadridistaCF, @MagicznyHubert, @marcinekq, @Marellion, @maszeczuszets, @MaTiX_lama, @matt_PL, @Mirazh, @Mroczny_Pyton, @Niestety, @nietypowy_sebix, @nocozrobisznicniezrobisz, @ozymandiasz, @pawisoon, @pigaskie, @Pioviron, @piowit, @progresywny, @psrytny, @Roszp, @skawina, @stefan71, @strazak_piroman, @Tomton, @trochejanusz, @VoltageControlled, @w00z, @WhiteWalter, @Wierszu, @wyimaginowanychlopiec, @xandra, @xerxes931, @xstempolx, @zielonek1000, @zima65
crazyblazer - Mój pierwszy #tutorial dotyczący #arduino , #midi i keyboard'a Casio CA...

źródło: comment_anguVPdgxtD0KjA6SbzhmuglsCyMXnQy.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
@zima65: 48 klawiszy pianina i 6 padów (tych obok suwaków ) do zmiany +/- wysokości wszystkich klawiszy, do Startu, Stopu i dwa pozostawione do własnej konfiguracji : funkcja FSRMatrix() i int FSRMidi[3][2]. Chyba że chodzi Ci o FL Studio, wtedy każdy klawisz możesz podpiąć powiedzmy do FPC pod konkretny pad.
  • Odpowiedz
@crazy_blazer: Chciałbym tylko skromnie zwrócić uwagę, żeby w ewentualnych następnych filmach zadbać bardziej o poziom dźwięku, jest stanowczo zbyt cicho, wielokrotnie poniżej jakiejkolwiek normy przez co ledwo słychać nawet po mocnym rozkręceniu odsłuchów. ;))
  • Odpowiedz
@NeXIcE: Święta prawda... Tylko jest taki problem, że telefon który mega słabo nagrywa video bardzo dobrze nagrywa audio, a drugi z kolei w miarę nieźle nagrywa video, ale strasznie kiepsko nagrywa audio. Jest to mój pierwszy tutorial, nie posiadam ani sprzętu ani wiedzy w temacie tworzenia takich tutoriali, ale bardzo dziękuje za opinie, z którą zgadzam się w 100% ( ͡° ͜ʖ ͡°) w przyszłych poradnikach na
  • Odpowiedz
@crazy_blazer: Pomijając już kwestię sprzętu, zawsze można po prostu podciągnąć audio i trochę znormalizować poziom (tylko też żeby nie przesadzić w drugą stronę), różnica sygnału do szumu się nie zwiększy, ale będzie głośniej, o to głównie tutaj chodzi teraz. Widzę, że łączysz tutaj projekty z tematyką audio, klawiatury MIDI, pady AKAI, DAW w postaci FL Studio, więc można to ugryźć od tej strony jeżeli w Movie Makerze nie ma możliwości normalizacji,
  • Odpowiedz
@NeXIcE: Tak się składa, że już od dawna chciałem kupić sobie jakiś tani, przystępny mikrofon i wybór padł na Behringer C1. Dźwięk powinien ulec znacznej poprawie, w kolejnym tutorialu chciałbym już użyć tego mikrofonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@crazy_blazer: Jeżeli to wersja na USB to jak wyżej, prawdopodobnie sygnał także będzie nagrany dosyć cicho, warto więc będzie trochę poustawiać dodatkowo przy obróbce. :))

BTW Ten projekt z AKAI, zamierzasz odtworzyć takie pady zupełnie od zera czy podobnie jak tutaj, przerabiając coś?
  • Odpowiedz
@crazy_blazer: super ze zebrałeś wiedzę dot MIDI i arduino w jednym miejscu, jak wrócę do domu to poogarniam co tam przekazujesz mądrego ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Póki co łap plusa i ogólnie zawołać jako zielonka możesz tylko chyba 5 osób/komentarz, wiec nie każdy sie załapał
  • Odpowiedz