Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
TLDR: rodzina ze strony matki mnie wyklęła bo nie chcę zostać surogatką dla ciotki i jej męża.
Mam 26 lat, dwa lata temu skończyłam studia, mam całkiem dobrą pracę, narzeczonego i w miarę ustabilizowaną sytuację. Rodzina wie, że nie planujemy mieć dzieci.
Moja ciotka ma 42 lata i od 7 lat stara się z mężem o dziecko, bezskutecznie. Kilka poronień, próby invitro, dziecka dalej brak. I w tym tygodniu ciotka dzwoni do mnie z propozycją, żebym została jej surogatką. Powiedziała, żebym to przemyślała i dała jej odpowiedź, bez pośpiechu. Ja dużo myślenia nie potrzebowałam, bo nie chcę być nigdy w ciąży. I teraz część rodziny mnie potępia, że jestem egoistką i marnuję najlepszy dar jaki kobieta może dać (???). Brak mi słów mirki. Nawet moja mama uważa, że powinnam się zgodzić.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 114
dlaczego nasze dzieci mają pracować na twoją emeryturę?


@Dolan: Bo idioci u steru władzy tak skonstruowali system emerytalny. Gdyby dac kazdemu mozliwosc swobodnego zarzadzania pieniedzmi na ZUS (prawie 800zl miesiecznie), to po 40 latach oszczedzania mialby skromny apartament na teneryfie, pod wynajem za konkret pieniadze.

ps. Wszyscy, ktorzy wyzywaja OP od egoistek, bo nie chce gowniaka, to #!$%@? w dupe IDIOCI #!$%@?.
ale wiesz jak działają emerytury? składki, które odprowadzasz to tylko niewielka część twojej przyszłej emerytury, głównie będziesz ją dostawać z podatków, które będą wtedy płacić pracujące, młodsze osoby


@Dolan: Tak dziala patologiczny i pokraczny polski system. Emerytura państwowa powinna byc takim zaworem bezpieczenstwa, gwarantujacym absolutne minimum, na przezycie, natomiast zasadniczo na starosc powinien kazdy oszczedzac we wlasnym zakresie.

Jedyna przyszlosc w dobie spadajacego przyrostu naturalnego to systemu KAPITALOWE, systemy pokoleniowe nie
Ja #!$%@?ę, następna wielka biurwa która nie planuje dzieci bo szczyt jej odpowiedzialności to kot. Oczywiście, że jesteś egoistką.


@Daleki_Jones: xD
OPka nigdzie nie wspomniała gdzie/czy pracuje i jakie ma zwierzęta, panie chrześcijaninie z łaski bożej.