Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
TLDR: rodzina ze strony matki mnie wyklęła bo nie chcę zostać surogatką dla ciotki i jej męża.
Mam 26 lat, dwa lata temu skończyłam studia, mam całkiem dobrą pracę, narzeczonego i w miarę ustabilizowaną sytuację. Rodzina wie, że nie planujemy mieć dzieci.
Moja ciotka ma 42 lata i od 7 lat stara się z mężem o dziecko, bezskutecznie. Kilka poronień, próby invitro, dziecka dalej brak. I w tym tygodniu ciotka dzwoni do mnie z propozycją, żebym została jej surogatką. Powiedziała, żebym to przemyślała i dała jej odpowiedź, bez pośpiechu. Ja dużo myślenia nie potrzebowałam, bo nie chcę być nigdy w ciąży. I teraz część rodziny mnie potępia, że jestem egoistką i marnuję najlepszy dar jaki kobieta może dać (???). Brak mi słów mirki. Nawet moja mama uważa, że powinnam się zgodzić.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 114
  • Odpowiedz
  • 7
@Tical25 Ale OP jest spokrewniona z ciotką (siostrą matki), a nie jej mężem (wujkiem).

@Sicamber Ty tak serio? Sa pewne granice, a rządanie, żeby dziewczyna urodziła im dziecko. Bo mają takie widzimisię to już przekracza tą granicę o kilometry.

@AnonimoweMirkoWyznania A rodzice to bym pokazała środkowy palec i nara. Mnie się w głowie nie mieści, jak można wymagać(!) czegoś takiego.

@sztefn Na Twoją emeryturę nikt nie będzie pracował,
  • Odpowiedz
skladki, ktore teraz odprowadzamy to uj?


@kptfantastic: ale wiesz jak działają emerytury? składki, które odprowadzasz to tylko niewielka część twojej przyszłej emerytury, głównie będziesz ją dostawać z podatków, które będą wtedy płacić pracujące, młodsze osoby
  • Odpowiedz
ale wiesz jak działają emerytury? składki, które odprowadzasz to tylko niewielka część twojej przyszłej emerytury, głównie będziesz ją dostawać z podatków, które będą wtedy płacić pracujące, młodsze osoby


@Dolan: no to niedobrze bo nie wiem czy się na mnie nie wypną, albo całe państwo. Najlepszy system to taki w którym sam odkładam ile mogę lub chcę, trzeba pod przymusem bo nie oszukujmy się wiadomo co mentalna patolnia zrobi bez braku
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Poważny problem, rodzina to nie obcy ale też nie można dać sobie wejść na głowę ale... Dziewczyno szukasz porady na portalu ze śmiesznymi obrazkami! #!$%@?! Gdzie w komentarzach najwięcej atencji zdobył rysunek? To nie jest problem w stylu; "jaki kolor torebki do tych butów"! Takie rzeczy decydują o Twojej przyszłości jak i Cioci. Nie wiem jakie masz relację z rodziną ale rodzina jest najważniejsza - banał? Jeszcze Cię życie
  • Odpowiedz
@Asterling: sorry ale jeżeli pomoc dla drugiej osoby mierzysz

żeby wiedzieć że to się nie opłaca ani trochę.


to nie mamy o czym rozmawiać. Myślisz, że dla Cioci to była prosta decyzja poprosić "smarkulę" o coś takiego? Myślisz, że nie myślała nad tym tygodniami a może nawet i więcej? Dojrzałość tej Anonimowej pani pokazał właśnie ten wpis.
  • Odpowiedz
@EmDeCe: Bo sory ale to bez różnicy czy to rodzina czy nie bo to nie jest pójście do biedry z zamiarem zakupu dla ciotki kajzerki a zniszczenie na zawsze swojego ciała.
  • Odpowiedz
NIe zgadzaj sie za żadne skarby. Ta kobieta miala 20 lat aby się starać o dziecko.
Poza tym dla dobra nienarodzonego - nie będzie samotnym jedynakiem, chowającym rodziców w wieku 20-25 lat.
  • Odpowiedz