Wpis z mikrobloga

Przed chwilą w Sejmie odbyła się konferencja Nowoczesnej. Przedstawiono trzy projekty ustaw ułatwiających życie przedsiębiorcom:

Trzy ustawy na początek. Po pierwsze, państwo nie może być opersyjne, ZUS nie może być opresyjny. Koniec dożywocia za błąd – maksymalnie 8 lat, później z automatu przedawnienie. Kolejna ustawa dotyczy uproszczonej rachunkowości, wprowadzenia mniejszej rachunkowości w firmach do 1,2 mln euro, bez względu na ich formę prawną. Trzecia ustawa to ustawa o podatku dochodowym. Zakłada obniżkę podatku dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą do 15%. Zakłada też zwiększenie odpisu amortyzacyjnego z 3,5 tys do 10 tys i możliwość rozłożenia straty podatkowej do 15 lat. To umożliwi większe inwestycje w środki trwałe. Te projekty, które składamy są naprawdę niekontrowersyjne


Przy okazji ciekawostka. Czy wiesz, że Ryszard Petru jest bardziej wolnorynkowy niż Janusz Korwin-Mikke i Przemysław Wipler razem wzięci?
#nowoczesnapl #neuropa #4konserwy #polityka
L.....k - Przed chwilą w Sejmie odbyła się konferencja Nowoczesnej. Przedstawiono trz...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LewitujacyCzlowiek: próba oczyszczenia tego bajora podatkowego krok po kroku niestety niewiele pomoże. tu jest potrzeba rewolucja, która obejmie np. kompletne zniesienie nieefektywnego dochodowego lub wyrównanie wszystkich stawek VAT na jednym poziomie lub zniesienia przymusu ubezpieczania się w ZUS i NFZ. To co zaproponowała Nowoczesna jest krokiem w dobrą stronę, ale to tak jakby chcieć dojść tiptopami do HongKongu
  • Odpowiedz
@K_R_S: Nic więcej jako opozycja chyba nie mogą zaproponować. Trzeba mieć nadzieję, że będą dalej szli w tym kierunku, a ich wyborcy nie zostaną wyruchani jak wyborcy pewnej partii w 2007 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Goofas: Serce się cieszy a dusza raduje, gdy widzę jak "największe" nicki neuropy idą w kierunku liberalizmu. Takie to właśnie wykopowe "lewactwo", które pieje z zachwytu na liberalne pomysły opozycji, które zostały tak ostro skrytykowane przez socjaliste Zandberga. Bohaterem avatara też jest centro-liberał Tusk. Witam po dobrej stronie. :)
  • Odpowiedz
Serce się cieszy a dusza raduje, gdy widzę jak "największe" nicki neuropy idą w kierunku liberalizmu.


@dunkey: Oj tam największy, bez przesady...

Takie to właśnie wykopowe
  • Odpowiedz
@Goofas: > Zawsze byłem zwolennikiem liberalizacji, ale nie w pojęciu Korwinowym tylko takim wiesz... rozsądnym.

No właśnie. Jak dla mnie to na wykopie prawdziwej lewicy, takiej światopoglądowej i gospodarczej, nie ma. Neuropa to w większości zwyczajni liberałowie, dlatego śmieszy mnie ta jazda po "lewakach", którą słychać z prawej strony tego zacnego portalu.
  • Odpowiedz
No właśnie. Jak dla mnie to na wykopie prawdziwej lewicy, takiej światopoglądowej i gospodarczej, to nie ma. Neuropa to w większości zwyczajni liberałowie, dlatego śmieszy mnie ta jazda po "lewakach".


@dunkey: Bo widzisz, na wykopie panuje przeświadczenie że tylko Korwin jest prawicą, a cokolwiek nie jest Korwinem to jest lewactwem....

Merkel - Lewaczka
PiS
  • Odpowiedz
@LewitujacyCzlowiek: Poprzednie wcielenie nowoczesnej, czyli platforma też obiecywała rzeczy tego typu. A jak wyszło wszyscy wiemy - obniżki podatków to tak naprawdę podwyżki, danie większej swobody obywatelom to tak naprawdę większa kontrola i inwigilacja, ułatwienia to tak naprawdę utrudnienia.

Jak u Orwella, wszystko dokładnie na odwrót.

@Goofas: a facet z twojego avatara, rozwalił i rozsprzedał kraj i realizował interesy Niemiec, za co w nagrodę dostał ciepłą posadkę.
Jak
  • Odpowiedz