Wpis z mikrobloga

Elementy html lepiej tworzyć jako tekst, i.e.
var div = "" + Message + "";
czy
document.createElement("div");?

Ten pierwszy sposób jest szybszy (gdzieś trafiłem na porównanie prędkości), ale gorzej się go czyta i wygląda strasznie.
Drugi natomiast wygląda bardziej poprawnie, ale z drugiej strony zajmuje więcej linii kodu.

#javascript
  • 12
@Matt23: zależy od elementu itp itd, jeśli będzie to coś podobnego co napisałeś w przykładzie no to jak dla mnie template string będzie okej, a jak ma to być jakiś ogromny html to po prostu plik .html z serwera i wyświetlasz widok we frontendzie i tyle(tj jakiś react albo inny frontend framework)
Czyli w profesjonalnym zastosowaniu korzysta się z której opcji?


@Matt23: @M4ks: jak dla mnie korzysta się ze wszystkich opcji, czasem sam string to będzie akurat okej rozwiązanie(tj es6 template string), czasem element, a czasem(a raczej w większości wypadków) zastosujesz react albo od razu cały frontend framework w postaci vue czy angulara
@Matt23:

ehh, co innego budować DOM ze stringa (prawdopodobnie w momencie dołączenia do 'document' uprzednio traktując go DOMParser?), a co innego tworzyć DOMNode w pamięci, uzupełniać go i dopiero dodawać do 'document'. Jest wiele dróg na dołączenie string-a do DOMu ale tak czy siak pod maską dzieje się creteElement.

To co robisz w podanym przykładzie to tworzysz string który potem i tak musi być przeparsowany i obsłużony w taki sposób jak