Wpis z mikrobloga

Wybaczcie ścianę tekstu, ale ten wpis jest skierowany do każdego fana futbolu i tego niedzielnego i tego zapaloneg fanatyka. Nie chcesz nie czytaj, ale jak zobacze kolejny wpis januszowania to nogi z dupy powyrywam.
Cieszę się, że teraz dopiero #januszefutbolu widzą o co miałem wczoraj na gorąco ból dupy. Że widzą czemu mój wpis był taki a nie inny, że widzą czemu się #!$%@?łem i zablokowałem im możliwość dyskusji
Teraz widzicie jakie zespoły wiodą prym na tych mistrzostwach. To nie tak, że mamy Holandię, Anglię, Hiszpanię, Włochy, Francję, Niemcy bijące się o półfinały. Nie. Mamy Walię w półfinale. Islandię w ćwierćfinale. Zespoły, które, krótko mówiąc, na papierze to nie powinny nawet wyjść z grupy. Drabinka ułożyła nam się mega korzystnie, na dodatek Polacy rozegrali fantastyczne zawody! Szkoda, że najgorszy mecz przytrafił nam się z Portugalią. Grali dobrze, ale nie wystarczyło. Nie będę już pisać czego brakło bo znowu zostanę zjechany przez znawców. Ale takiej okazji nie było od lat i długo jeszcze nie będzie. Mieliśmy takiego fuksa przy losowaniu jak nigdy. Szwajcaria, Portugalia, oba zespoły do pyknięcia, dalej mogliśmy mieć kogoś z dwójki Belgia - Walia. Nie chodzi o klasę zespołu, indywidualności, po prostu był to rywal w naszym zasięgu. A finał? Wszystkie dotychczasowe finały czy to Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Copa America, Euro, Mistrzostw świata pokazały, że nie zawsze faworyt na papierze musi ten puchar podnieść, zazwyczaj to był zacięty bój do ostatniej minuty.
Dlatego tak buldupiłem, bo, nazwijcie mnie szaleńcem, ale mieliśmy puchar w zasięgu. #!$%@?śmy ten mecz w taktyce, bo teoretyzując, po portugalii było z górki.
Dlatego to tak boli, bo nawet jak awansujemy do MŚ to przydzielą nam do grupy takie Chile, Kamerun i Niemcy (dla zasady). A tam wychodzi się tylko z 2 pierwszych miejsc. Dalej możemy trafić na argentynę, USA, Włochów, czy innych koksów i dostaniemy po dupie.
Dopiero za 4 lata będzie można coś realnie ugrać w ME. Ale czy skład będzie wystarczający? Błaszczykowski już na emeryturę się wybiera, Pazdan będzie mieć 32 czy 33 lata, jędza to samo... Skład się wykruszy powoli i ciężko szukać zmienników. Oczywiście, mamy Kapustkę, mamy Cionka, Zielińskiego... ale co oni pokazali do tej pory? Nie na tyle, by myśleć o nich jako pewniaków do kadry na cztery lata do przodu.
I nie mówcie, że Barzagli to ma 34 lata i nadal gra, a Ibra to w ogóle będzie grać do 40stki więc w dupe se wsadz te porównania xD To są mistrzowie fachu. Błaszczu miał sporo kontuzji po drodze i to się na nim odbije w najbliższym czasie, Pazdan tak naprawdę odpalił na tych mistrzostwach dopiero. Organizm się starzeje, ciało niedomaga, płuca są coraz mniej wydolne, natury się nie oszuka. Mistrzem oszukiwania był Del Piero, czy Totti, ale kiedy Juve wróciło do gry o wyższe cele niż top7 serie a to ADP zaczął być zbędny (a miał wybitną konkurencję w postaci Vucinica czy Matriego... których w najlepszym okresie swojej kariery wciągnął by nosem bez pierdnięcia), a Totti dogorywał w Romie walcząc o te ichnie niskie cele.
#!$%@? się bo boje się, że to jedne z niewielu mistrzostw, gdzie Polacy pokazali się z takiej zajebistej strony. Na dodatek mieli tą waloną portugalię na widelcu, ale ewidentnie coś nie pykło. Nie daj bóg Nawałka nie zakwalifikuje się do euro, albo nie da rady zrobić niczego na nich i abdykuje i znowu wrócimy do ery byle jakich trenerów pokroju Smudy, którzy nie potrafią zmotywować i rozwalić taktycznie rywala tak jak to robi Nawałka, na dodatek znaleźć więź z tymi graczami. Taki trener to skarb, być może zbyt pasywnie grał na mistrzostwach, ale dało to ćwierćfinał, zrobił z zespołu monolit, nie uciekał się do wymyślnych zagrań, poznał ekipę, ustawił taktykę... może zawiodło przygotowanie fizyczne, może taktyczne, ale nie na tyle, by za coś go szczególnie ganić.
Dużo ludzi cieszy się z awansu to najlepszej ósemki - ja nie do końca, bo wiem, że można było pocisnąć więcej. Kibicuje Juve na codzień i nauczyłem się, że gra się zawsze o zwycięstwo. Polska wreszcie zaczęła grać o zwycięstwo, nie "byle tylko dobrze wypaść". Przycisnęli Portugalię i mogli wpakować i drugą i trzecią bramkę, zabić mecz - tego się muszą nauczyć. Mam cholerny niedosyt po tym turnieju. Widzę ja, widzicie wy co odwalają inne zespoły. Hiszpania nie potrafi grać swojej gry, mając wybitny skład przeciwko rezerwom Włochów, Anglia która daje się kopać Islandczykom, Belgia, która zostaje zmieciona z reprezentacją Walii - #!$%@?, to tak jakby wszystkie miasta właściwego Górnego śląska złączyć w jedno, zebrać piłkarzy i kazać im grać przeciwko typom, którzy zarabiają za granie w piłkę w tydzień tyle, ile oni nie zarobią w rok.
Ten turniej to była szansa jaka się już nie powtórzy w najbliższym czasie. Teraz zostaną zespoły które planowo muszą wygrać turniej: Portugalia, Niemcy, Włochy, Francja. Z tym że 3 ostatnie sami siebie wyeliminują. To tylko pokazuje jakiego niebywałego farta mieliśmy.
Obawiam się, że mimo 24 lat na karku nie doczekam się kolejnych tak fartownych mistrzostw ze strony Polaków. Sorry, o nowym Lewandowskim ni widu ni słychu, o kimś kto pociągnie zespół jak Błaszczu również, Glik nie będzie wiecznie młody i kim tu go niby zastąpić, a nawet nasi bramkarze, pewny punkt od 2000 roku jakby się wykruszyli. Fabian bronił dzielnie, ale czy to poziom Dudka który wygrał LM? Szczęsny jest jasnym punktem, ale czy da radę, jak nawet w Arsenalu jest rezerwowym, a chcą go tylko kluby bez ambicji do grania sensownie w pucharach jak Roma?
Ta najlepsza polska generacja od dziesięcioleci, pogra jeszcze co prawda na ms 2018, ale niestety powoli się wykrusza. Nie chce być złym prorokiem ale jestem #!$%@?. Po prostu jako kibic #!$%@?. Że nie podeszliśmy agresywnie. Że nie zaryzykowaliśmy. #!$%@?, w 55 minucie przy stanie 1-1 lepiej bym zniósł, gdyby wszedł ktoś bardziej ofensywny i byśmy przegrali mecz 1-3 niż dociągnąć byle jak do karnych.
Bo w tym turnieju wygrywają drużyny z większymi jajami. Walia była odważna. Islandia. Włosi jak przyczajony tygrys.
Żeby nie było, wierzę w nich, kocham tą reprezentację i kibicuje z całego serca, dlatego rezerwuje sobie prawo do krytykowania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chcę jako kibic dla nich jak najlepiej. Idę dalej gotować bigos. Z fartem. Jeszcze Polska nie zginęła!
#mecz #pilkanozna #buldupy #gorzkiezale #oswiadczenie #euro2016
  • 16
@TymRazemNieBedeBordo z tym brakiem następców trochę przesada. A jeśli chodzi o Portugalie to wystarczy popatrzeć na statystyki naszego zespołu we wszystkich meczach, a konkretnie na statystyki strzałów celnych i niecelnych. Prawda taka że w ataku graliśmy słabo, a bez strzelania goli nie ma co liczyć na sukcesy.
z tym brakiem następców trochę przesada


@FantaZy:
Podaj mi obrońcę na lata, skrzydłowego obok Kapustki, śr. pom. obok Krychy, napastnika obok milika... nie ma tragedii, ale nie ma też zastępców na poziomie na teraz. dlatego uważam że to była najlepsza generacja

A jeśli chodzi o Portugalie to wystarczy popatrzeć na statystyki naszego zespołu we wszystkich meczach, a konkretnie na statystyki strzałów celnych i niecelnych. Prawda taka że w ataku graliśmy słabo,
@nith: póki co gra w rezerwach w trzeciej lidze Portugalii, ale zagrał 37 meczy. Ma już 21 lat i wg mnie w tym wieku powinien grać szczebel bądź dwa wyżej, może wypożyczenie do jakiegoś beniaminka serie a, pierwszej ligi portugalskiej, francuskiej. Ale może akurat to będzie "late bloomer".
@TymRazemNieBedeBordo: daj spokój, ludzie maja podnietę i orgazm jakbysmy przegrali w finale, ludzie są mało wymagający i ćwierćfinał dla nich to spełnienie marzeń, pomijam dalsze pompowanie balonika, jak to nikt z nami nie wygrał, jak to zajebiste akcje robimy, jak to przejdziemy eliminacje mś bez problemu z taką grą itp itd, ludzie pompują balonik dalej mimo że ten pękł a potem będą mieli zdziwko jak coś zacznie się nie układać w
@Jurigag: zgodzę się że ludziom to starcza, ale to też dobra gra naszych i jakiś sukces, niemniej trzeba czegoś więcej. nie zgodze się do końca z pompowaniem balonika, bo kadra była naprawdę dobra i dobrze grali, wystarczy to kontynuować i awans do ms będzie sprawą otwartą, ale nie zmienia to faktu że będzie ciężko i kadra się może wykruszyc.
@nith: miejmy nadzieje, ale jak ma cały sezon przesiedzieć na ławie
@TymRazemNieBedeBordo nazwisk nie podam bo się nie znam, bardziej mówię w takim kontekście że kurcze w całej Polsce prawie w każdej wsi jest jakaś drużyna, w miastach tych klubów na pęczki, orliki zbudowali, ligi, turnieje... No kurcze chyba coś musi z tego w końcu być? Jeśli źle myślę to proszę wyjaśnić dlaczego
@TymRazemNieBedeBordo: jakimś sukcesem byłby finał, obecnie jest to po prostu dobre euro i tyle, podniecanie się i wywyższanie ich ponad niebiosa nie powinno mieć miejsca, a wszyscy im dziękują itp itd jakby wracali jako mistrzowie z tego turnieju..... dla mnie to jest chore, ja bym jeszcze rozumiał taką postawę jakby to było nasze pierwsze euro w historii, no ale kuźwa bez przesady, można się cieszy że zagrali lepiej, ale całe gorące
@FantaZy: To że są drużyny nie znaczy że można się tak ot wybić. Fakt, jest lepiej ale mentalność ciągle zostaje gdzieś w PRLu... nasze kluby nie dają warunków, nie wysyłają skałtów do pomniejszych lig czy miast. A te średnie kluby, trzecia, czwarta liga są źle zarządzane i niechętnie patrzą na swoje talenty, byle na nich zarobić, a o szkoleniu młodych mało myślą. Jest lepiej, ale ciągle młody obiecujący gracz ze wsi