Wpis z mikrobloga

Wszędzie piszą o tym co jeść aby przybrać na masie albo co jeść aby schudnąć/dociąć.
Ale co trzeba jeść aby mieć jak najwięcej energii i dostarczyć swojemu organizmowi idealnych budulców do maksymalnej wydajności i efektowności jaką jest w stanie rozwinąć? Chodzi mi tu o dobre samopoczucie i naturalne funkcjonowanie a nie wygląd,czy trzymamy się tych samych wytycznych co przy trybie życia fit? #pytanie #zdrowie #sport ziomki z #mikrokoksy #silownia #lifestyle
  • 20
  • Odpowiedz
@RBNG: @Polska_Bozia: @pussi_magnet: Żyje na wysokich obrotach, praca+siłownia+mała firma w drodze do tego częste treningi kick-a,basen. Wymagam od swojego zdrowia i psychiki sporo dlatego chciałbym zoptymalizować swoją dietę i jeść tak aby mój organizm nadążył za moim życiem
  • Odpowiedz
@PonuryMruk: ja ci nie będę nic polecał, bo nie jestem fachowcem i nie jestem w stanie stwierdzić które teorie są prawda czy nie. zrezygnowałem z jedzenia m.in. produktów zwierzęcych, innego syfu w postaci białych mąk, rafinowanego cukru, rafinowanych olejów. dieta czysto roślinna, czysta, potrawy nie tak smaczne jak smażone czy mięsne ale moje samopoczucie z każdym miesiącem jest coraz lepsze. brakuje mi bardzo słodyczy czy jakichś smażonych potraw, naleśników etc.
  • Odpowiedz
od początku roku i w sumie to nie lubię tego określenia, bo jest to dużo szersza perspektywa i imo. mięso to najmniej szkodliwa ze wszystkich rzeczy, z których zrezygnowałem i jem z raz w miesiącu.
  • Odpowiedz
@Polska_Bozia: Rzadko ale jem, głównie dla smaku i to głównie tłuste ryby, które są uznawane nawet za dość zdrowe jedzenie, większość długowiecznych kultur nie spożywa. Muszę tutaj zaznaczyć, że jednak człowiek obecnie nie może zrezygnować zupełnie ze zwierzęcych. Po około 3,5 miesiąca zrobiłem sobie badania kontrolne mimo dobrego samopoczucia i zaczęły się problemy. Za wszystko był odpowiedzialny prawdopodobnie brak witaminy b12, która głównie dostarczana jest z mięsa i innych produktów
  • Odpowiedz
@Polska_Bozia: Fajnie jest żyć w nieświadomości i się tym nie przejmować. Dzisiaj nawet gdybym chciał machnąć na to ręką to nie dałbym rady, świadomość mi nie pozwala. Jestem przekonany, że model obecnie najpopularniejszy model żywieniowy nie jest słuszny, wystarczy zajrzeć do szpitali i nie przekona mnie nikt mówiący, że kalorie to kalorie i nie ma znaczenia czy dostarczę je z jabłka czy białego cukru.
  • Odpowiedz
@RBNG: na pewno w takim wypadku lepiej jesc cos co z natury jest dla nas jedzeniem, a nie martwe tkanki

Boże, co za bzdury. Mięso jest jak najbardziej naturalnym pożywieniem dla człowieka, bo jest on WSZYSTKOZERNY.

I nie wszystko co z natury jest dobre dla nas, strączkowate w nadmiarze, co częste w diecie weganskiej, to jedna z gorszych rzeczy. B12 masz braki właśnie przez soje
  • Odpowiedz
@So_I_Scream: nie mam bo nie jem soi ( ͡° ͜ʖ ͡°) szach mat
jak mówię, ja nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać i nie mam zamiaru też nikogo słuchać, bo wybieram to co chcę
  • Odpowiedz
@PonuryMruk: widzę, że polecają tutaj weganizm, to ja odwrotnie - polecam paleo. Dużo się mówi o pozytywnych efektach, ale koniec końców trzeba samemu wypróbować, żeby się dowiedzieć. Skoro masz dużo na głowie, to najlepiej wariant zwany dietą samuraja (paleo + niektóre kasze/ryże/ziemniaki/bataty itd.). Ja nie mam na paleo jakichś mega zachcianek na słodkie, czy fast foody, więc tym bardziej polecam, ale też nie będę kłamał, w 100% się nie trzymam.
  • Odpowiedz
@PonuryMruk: Owoce dają chyba najlepszego kopa w tym znaczeniu - glukoza + witaminki muszą robić swoje. Oczywiście na samych owocach długo nie pociągniesz, ale na pewno im więcej tym lepiej przy takim trybie życia... :)
  • Odpowiedz