Wpis z mikrobloga

Cześć, jeżdzę Volvo s40II 2.0D 2004r. Za jakiś czas będę mięsięcznie jeździł ~1600km. Zastanawiam się wobec tego nad chiptuningiem auta - ponoć zwiększa moc i obniża spalanie (bardziej zależy mi na tym drugim). Problem w tym że auto ma przejechane do tej pory 300 000km i nie wiem czy taki tuning nie będzie dodatkowym obciążeniem i nie będzie eksploatował auta bardziej niż zwykle? Ma ktoś z tym jakieś doświadczenie? Jeżeli znacie też kogoś godnego polecania w okolicach #kielce #lodz #krakow #warszawa #katowice to chętnie skorzystam.

#chiptuning #tuning #auta #samochody #motoryzacja
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vegonator: jeśli już to zmiana mapy i tyle. Ale sam musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy ma to sens. Ja jakoś nie jestem przekonany do takich modyfikacji. Czy to jest warte tych kilku/kilkunastu km
  • Odpowiedz
@Vegonator: W tą stronę to ok. ale tak jak pisał @dzikiczytelnik: silnik i osprzęt musi być w dobrej kondycji.
Co do speców od takich zabaw to radze szukać na forum marki. Tam na pewno znajdziesz jakieś polecane warsztaty
  • Odpowiedz
@Vegonator: popadli w rutynę :>. Chipuj, jak będziesz u speca to wskaż mu po prostu, że mapa ma być nie na osiągi tylko na optymalizację spalania. Mądry tuner powinień Ci zbić spalanie o jakieś 0,5 - 1 L i poprawić elastyczność
  • Odpowiedz
  • 1
@Vegonator http://www.chiptuning-lodz.pl

Pamiętaj o jednym, żadnych boxów z allegro, bo to tuning dla idiotów, którym nie szkoda auta. Porządny chip dostosowuje się indywidualnie do każdego silnika. Chłopaki w TC robią swoje, ale czasem jest problem z dostaniem się do nich ze względu na terminy.
  • Odpowiedz
@Vegonator w Katowicach jest super Dynosoft. Rob program, to pierwsza rzecz jaką bym zrobil w kazdym turbodoladowanym silniku. Warte 1000 czy nawet 1500zl. Masz duzy przyrost mocy i momentu, zmienia sie charakterystka silnika. Na zmniejszenie spalania bym nie liczył szczegolnie jak lubisz deptac gaz, bo dodatkowa moc musi sie skads wziac. U mnie po programie wzroslo spalanie przy deptaniu, nie zmienilo sie lub minimalnie spadlo przy delikatnej jezdzie. I tylko dobry
  • Odpowiedz