Wpis z mikrobloga

@dziki: Niby czemu powoduje raka? Ten trik eliminuje brancha, więc w pewnych warunkach ma zajebisty sens. Mógłbym się założyć, że ten slajd był omawiany na wykładzie, jak to działa, kiedy stosować itp., ale pewnie nikomu nie chcialo się iść... A potem trzeba z takimi "geniuszami" pracować, co swoją wiedzę czerpią ze slajdów ()

Tu masz nawet przykład, że taki trik się stosuje: https://www.reddit.com/r/programming/comments/3c71qc/fast_as_c_how_to_write_really_terrible_java/csszw86
  • Odpowiedz
@GotoFinal: To ty raz wyskakujesz ze stosem nie wiadomo skąd, a potem piszesz '2+3 to nie będzie się równało 4' (no way!), myślałem, że mówisz o tym przypadku z modyfikacją aka castem na short bo wtedy to może nie być oczywiste.
  • Odpowiedz
@Porana123: no bo te zmienne są przechowywane na czymś co zazwyczaj w polskich źródłach nazywane jest stosem, nie wiem co ci tu nie pasuje?
ale jak zmienimy wszystko na np "short" [...] java wywali błąd kompilacji pisząc że a + b zwraca int a nie short. przeczytałeś jako modyfikację i castowanie, brawo.. po prostu brawo... nie wiem nawet co napisać, nic tylko gratulować. Nie wiem co trzeba zrobić by zrozumieć
  • Odpowiedz
@GotoFinal: Co ty się tak bulwersujesz wtf :D Napisałeś 'zmienimy wszystko', ale już a+b po prawej stronie nie zmieniamy (castem), tylko o to mi chodzi, jezu. Odebrałem to tak że twoje 'wszystko' zawiera też w sobie a+b.
  • Odpowiedz