Wpis z mikrobloga

Widok na Zamek Chojnik. Zdjęcie zrobione w czerwcu 2012 roku, w trakcie trwania AMA z Jędrkiem - kapitanem zamku Chojnik. Pod żółtym parasolem Jędrek odpowiadał na pytania Wykopowiczów, a pod drzewem - ten mały stolik - moje tymczasowe stanowisko pracy ( ͡ ͜ʖ ͡)

Zrealizowanie tego AMA nie było łatwe, tym bardziej w takim miejscu. Pierwszym problemem, z którym przyszło nam się zmierzyć był brak internetu na zamku - tu nie obeszło się bez pomocy lokalnego dostawcy, który zobowiązał się do podłączenia internetu na szczycie góry. Gdyby nie to, możliwe, że nie udałoby nam się zrealizować AMA. Jędrek nalegał aby akcja odbyła się w godzinach jego pracy, problem w tym, że w tym czasie zawsze znajdował się na zamku.

W dniu AMA wyjeżdżaliśmy z Poznania o godzinie 5:00. Byliśmy niewyspani, zmęczeni, w dodatku kropiło. Obawialiśmy się, że z powodu pogody, AMA na zamku nie wypali. Nie mieliśmy planu B. Na szczęście im bardziej na południe, tym lepsza pogoda. Podczas wdrapywania się na szczyt góry, z całym sprzętem na plecach, słońce grzało niesamowicie, a temperatura dochodziła do około 27 stopni. Choć ja miałam wrażenie, że jest ze 100 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Taka ciekawostka - Jędrek na szczyt góry wjeżdżał samochodem. Jako jedyny. Nie mam pojęcia jak on to robił, ścieżka miejscami była dość stroma, a Jędrek gnał jak szalony. To była moja pierwsza i niestety ostatnia wizyta na Chojniku, choć mam nadzieję, że jeszcze uda mi się odwiedzić to miejsce. Wam również to polecam :-)

#bojowkaas #wykop #ciekawostki #zamekchojnik #ama #polzyciazwykopem #aswykopu
a__s - Widok na Zamek Chojnik. Zdjęcie zrobione w czerwcu 2012 roku, w trakcie trwani...

źródło: comment_geP7dS2W4g7HImVdFuYZfwwMiw1g7US9.jpg

Pobierz
  • 33
@a__s: a takie szybkie pytanie odnoś nie aplikacji która działa jak totalne gówno, wchodzę w znalezisko scroluje 300 komentarzy, jak wrócić do np widoku znalezisk albo przejść na mikroblog bez ponownego scrolowania i naciskania tej strzałeczki w lewym górnym rogu?
Pierwszym problemem, z którym przyszło nam się zmierzyć był brak internetu na zamku (...)


@a__s: Przecież mając telefon z wykupionym pakietem GB, brak internetu w takim miejscu to nie problem. Telefon robi za punkt dostępowy i gotowe. Internet śmiga na komputerze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To prawda, że Jędrek prywatnie jest burakiem?


@Daleki_Jones: Nie kojarzę sytuacji, która mogłaby potwierdzić Twoje przypuszczenia. Fajny facet, przyjemny w rozmowie, bardzo mocno zaangażowany w zamek, on tym po prostu żyje. Nawet po AMA (zmęczony i głodny) opowiadał mi przeróżne historie dotyczące tego miejsca :-)