Wpis z mikrobloga

Tydzień czy tam więcej czasu temu dopadł mnie kleszcz. Opił się, późno wykryty, jedna pielęgniarka go #!$%@?ła i dopiero kolejnego dnia wyciął go skalpelem lekarz. Ryzyko boreliozy, monitorować. Patrzcie na foto i proszę o wyrażenie opinii, jest rumień czy nie ma, bo sobie chyba zaczynam wkręcać? Do lekarza tak czy siak pójdę, ale będę musiał czekać (terminy).
#medycyna #las #rower
Pobierz far_away - Tydzień czy tam więcej czasu temu dopadł mnie kleszcz. Opił się, późno wyk...
źródło: comment_v5CzUuagrDBjSbESKWRDJd3mvN00enM7.jpg

Jest rumień?

  • Jest. 59.6% (615)
  • Pojebało cię, nic nie ma. 16.4% (169)
  • Sprawdzam 24.0% (248)

Oddanych głosów: 1032

  • 48
@far_away: Nie martw się, ukąszenia z boreliozą to generalnie rzecz wyleczalna w 100%, nawet jak za pół roku zrobisz badania i coś wyjdzie to walniesz dawkę jeszcze raz i będzie gitara. Najważniejsze ze wiesz o tym i podjąłeś szybkie działania, dużo osób bagatelizuje a po 10 latach chodzić nie może :P Tak się skończyła właśnie kariera jakiegoś tam sportowca znanego.
@FapFolder: Nie, można te antybiotyki stosować zamiennie w tej infekcji. U kobiet w wieku rozrodczym amoksycylina jest nawet lepsza, bo nie trzeba się zastanawiać czy w ciąży jesteś. No chyba, że nie jesteś w wieku rozrodczym, to w tedy nieważne, obydwa są tak samo dobre.
@dhMichu: Na szczęście nie czuję :) To znaczy może, czuję, ale o tym nie wiem. Objawy boreliozy pokrywają się z objawami, które mam ze względu na depresję na którą się leczę od dawna, ból kręgosłupa też mam od jakiegoś czasu itp.