Wpis z mikrobloga

Tydzień czy tam więcej czasu temu dopadł mnie kleszcz. Opił się, późno wykryty, jedna pielęgniarka go #!$%@?ła i dopiero kolejnego dnia wyciął go skalpelem lekarz. Ryzyko boreliozy, monitorować. Patrzcie na foto i proszę o wyrażenie opinii, jest rumień czy nie ma, bo sobie chyba zaczynam wkręcać? Do lekarza tak czy siak pójdę, ale będę musiał czekać (terminy).
#medycyna #las #rower
far_away - Tydzień czy tam więcej czasu temu dopadł mnie kleszcz. Opił się, późno wyk...

źródło: comment_v5CzUuagrDBjSbESKWRDJd3mvN00enM7.jpg

Pobierz

Jest rumień?

  • Jest. 59.5% (615)
  • Pojebało cię, nic nie ma. 16.5% (170)
  • Sprawdzam 24.0% (248)

Oddanych głosów: 1033

  • 48
  • Odpowiedz
@far_away: do rodzinnego idź, od razu. nie po skierowanie tylko leki. wpisz sobie "rumień wędrujący" w google (pol i ang) i pooglądaj, nikt poważny Ci na podstawie zdjęcia nie powie czegoś sensownego. jeśli jednak zależy Ci na opinii randomów z internetu, to ja bym szedł do lekarza.
  • Odpowiedz
@far_away: a skąd wiesz że nie miałeś drugiego na ręce? Np. nimfy? zamiast postować na wypoku, idź do rodzinnego, teraz w lato jest mało pacjentów, przyjmą od ręki. Rumień może wyglądać książkowo albo w ogóle inaczej.
  • Odpowiedz
@far_away: rumień może pojawić się w ogóle w innym miejscu niż było ukąszenie, nie musi być wielki. Rodzinny przywali antybiotyk od razu, a nie będzie czekał na cud. Reaguj szybko, bo nie wiem na co czekasz. Kilka tygodni z doksycykliną, bo najczęściej właśnie ją przepisują.
  • Odpowiedz