Wpis z mikrobloga

"Deep Nature"

Autor: Paulo Vitor Pacheco

Pojemność: 219L

Wymiary: 120x45x45 cm

Flora: Marsilea hirsuta, Marsilea angustifolia, Eleocharis parvula, Rotala rotundifolia, Rotala wallichii, Rotala sp. Nanjenshan, Bolbitis heudelotii, Microsorum pteropus Windelov, Microsorum pteropus Mini, Hydrocotyle tripartita, Hygrophila pinnatifida, Staurogyne sp., Anubias barteri Nana, Echinodorus tenellus, Bucephalandra sp., Fissidens fontanus, Vesicularia sp., Taxiphyllum sp. Flame Moss

Fauna: Danio choprai, Danio margaritatus, Hyphessobrycon herbertaxelrodi, Hyphessobrycon amandae, Sawbwa resplendens, Neocaridina heteropoda sp.

#akwarystyka #akwariumcodziennie - obserwuj/czarnolistuj
AlvarezCasarez - "Deep Nature"

Autor: Paulo Vitor Pacheco

Pojemność: 219L

Wy...

źródło: comment_gqK2wOwKdKpkoaNaDUQZgbtblLZe0EhG.jpg

Pobierz
  • 6
Fauna: Danio choprai, Danio margaritatus, Neocaridina heteropoda sp.


@AlvarezCasarez: Celestichthys choprae, Celestichthys margaritatus, Neocaridina davidi ;).

Ciekaw jestem czy autor w jednej części akwarium trzyma wodę kwaśną i miękką, a w drugiej twardą i zasadową, bo zdecydował się na ryby z totalnie innych parametrów ( ͡° ʖ̯ ͡°).

O ile takie akwaria to piękna sztuka, to ryb w nich powinno nie być(gdy dozujemy CO2), a gdy CO2
@Papja co do CO2, to nie bardzo rozumiem co masz na myśli - dozowanie CO2 w żaden sposób nie szkodzi rybom (oczywiście w normalnych dawkach), ba zwiększa nawet poziom tlenu :). Co do solarium, to fakt wiele akwariów jakie było mi dane oglądać, było nastawione na rośliny, a zdrowie ryb odchodziło na dalszy plan :(
@AlvarezCasarez: Poczytaj o szkodliwości CO2 ( ). Nawet małe dawki CO2 szkodzą, ale ludzie tego nie zauważają- bo w porównaniu do przyduchy nie jest to do wykrycia podczas pierwszego rzutu oka.
@Papja:

Although different references have wildly varying values for toxic levels, a concentration of below 30 milligrams per liter (mg/l) is definitely safe.

Based on our experience, plants do best at around 15 mg/l of dissolved CO2


link

ps. jak już wcześniej wspominałem normalne dawki CO2, nie szkodzą rybom
@Papja: i tak jak wspominałem - odpowiednia ilość CO2 w zakrzaczonym akwarium zwiększa poziom O2

if enough CO2, light and trace elements are available to enable vigorous photosynthesis in a heavily planted aquarium, oxygen levels can reach 120% of saturation