Wpis z mikrobloga

"Człowiek poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze, następnie zaś poświęca pieniądze, by odzyskać zdrowie. Oprócz tego, jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszości. W rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości, ani w przyszłości; żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera, tak naprawdę nie żyjąc."

Dalajlama

#cytatywielkichludzi #buddyzm #dalajlama
zyyx - "Człowiek poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze, następnie zaś poświęc...

źródło: comment_sBQSzECoWUPunyoabQa7f8KeqlaYCqUU.jpg

Pobierz
  • 98
@alfa-fetoproteina pierdu pierdu. Jak jesteś bogaty, to możesz sobie tak żyć. Jak nie, to musisz chodzić do pracy, zarabiać kasę na przeżycie i jeszcze troszczyć się o innych. To takie górnolotne pieprzenie o niczym. I jeszcze mówi to typ, który #!$%@?ł że swojego kraju w obawie o swoje życie. Takie "złote myśli" to się tylko nadają na jakieś gówniane fanpage na fejsbuniu.
"Człowiek poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze, następnie zaś poświęca pieniądze, by odzyskać zdrowie. Oprócz tego, jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszości. W rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości, ani w przyszłości; żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera, tak naprawdę nie żyjąc."


@zyyx: Tak jest.. Obecnie mam robotę gdzie zarabiam dość ładnie ale dojeżdżam w jedną stronę 1:20min.. Wykańcza mnie to. Zero
@mitchumi: pieniądze to tylko środek, u mnie w pracy jest kilka osób, które pracują po 60-70h w tygodniu na własne życzenie; można się zatracić w tej pogodno, natomiast mircy powyżej (nie będę wytykał) postrzegają rzeczywistość binarnie, gdzie 1:#!$%@? ile fabryka dała i masz jakąś kasę 0:jesteś patusem ochalpusem 500+. Otóż prawda leży pośrodku, życzę opamiętania