Wpis z mikrobloga

"Człowiek poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze, następnie zaś poświęca pieniądze, by odzyskać zdrowie. Oprócz tego, jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszości. W rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości, ani w przyszłości; żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera, tak naprawdę nie żyjąc."

Dalajlama

#cytatywielkichludzi #buddyzm #dalajlama
zyyx - "Człowiek poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze, następnie zaś poświęc...

źródło: comment_sBQSzECoWUPunyoabQa7f8KeqlaYCqUU.jpg

Pobierz
  • 98
  • Odpowiedz
@zyyx: właśnie dlatego dużo mi nie trzeba i cieszę się tym co mam. i choć jak na polskie standardy wielu nazwało by mnie biedakiem, to w tzw. grand scheme of things jestem #!$%@? bogaczem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@paprok: Wielu ludzi po prostu sobie wmawia, że potrzebują do szczęścia super auta czy wielkiego domu po czym uwalają się kredytem na 100 lat. Co tu wiele gadać, kolorowe czasopisma, filmy, seriale, telewizja wszystko to kreuje trendy i sprawia, że ludzie przestają myśleć czego chcą na prawdę i skupiają się na tym co im wmówiono, że chcą.

Odpowiedź czym jest sens życia i co sprawia nam szczęście jest wewnątrz nas a
  • Odpowiedz
Mozna sie z nim w wielu kwestiach nie zgadzac, ale ludzie ktorzy są obiektywnie madrzy sa po prostu dobrymi obserwatorami. Dalajlama wlasnie takim jest.
  • Odpowiedz
@zyyx: Dość popularny fejk - w rzeczywistości, na pytanie "co najbardziej zadziwia go w człowieku", Dalajlama odpowiedział

Popatrz jak felga mi lśni, a teraz wydech ssij, a teraz zamknij ryj, popatrz, ja jadę swoim pasem, co cię boli #!$%@?, daj mi patrolować trasę, popatrz na tylnią szybę, zobacz sticker BCCUSTOM, ten cały lans to, na pohybel tym gwiazdom
  • Odpowiedz
@zyyx: Nie przepadam za tym typem. Miałem okazję posłuchać go na żywo, jak robiłem przy jakichś imprezach, gdzie się udzielał. Takie pitoli komunały i truizmy, mniej więcej jak Paulo Coelho, albo Deco Moreno. No nie trawię go.
  • Odpowiedz
@Fafnucek: @Salieri_: Czy to fejk czy nie, jaki dalejlama jest jaki nie jest nie ma to większego znaczenia w odniesieniu to tego tekstu. To tak jakby mieć możliwość kupienia dobrego niezawodnego sprzętu ale nie kupić go bo produkuje go firma której nie lubię ;)
  • Odpowiedz