Wpis z mikrobloga

@j3sion: @Tutorzyc: Empatii, żeby #!$%@? zrozumieć, że zrozpaczona rodzina może podejrzewać nawet ratownika. To jest #!$%@? element ryzyka tego zawodu, bycie gościem posterunków policji i składanie wyjaśnień. Nie rozumiem asbolutnie jego oburzenia i zniechęcenia. Igra z umierającymi ludźmi pod presją, może również przyczynić się do nieumyślnego spowodowania śmierci.
@etkath: ty chyba nie odróżniasz empatii od akceptacji głupoty. Nigdzie nie napisał, że nie współczuje rodzinie i nie jest mu przykro. Jedynie, że ludzie robią głupie rzeczy by tylko znaleźć winnego i to akurat tam, gdzie on jest osobą, która zrobiła najwięcej, by jednak utrzymać typa przy życiu.
@sidhellfire: Empatia to współczucie, nie tylko jako litość, ale jako umiejętność postawienia się w czyjejś sytuacji. Gdyby siebie postawił na miejscu rodziców, którzy mają podejrzenia, albo na miejscu prokuratora, który to jest po prostu pracownikiem, który musi takie rzeczy obić, to nie stękałby na wykopie.
@etkath: od oskarżeń jest lekarz przeprowadzający sekcję zwłok, a nie rodzice. Jak ratownik będzie się bał oskarżeń o spowodowanie śmierci, to jego rola w pewnym momencie ograniczy się do zbierania zwłok z ulicy do szpitala. Nic w tym czasie z pacjentem nie robił wiec nie mógł mu zaszkodzić.

Ludzie się naoglądają seriali jak tam jest 20s. resuscytacji, użycie defibrillatora i koleś może iść do domu, a rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, mojego
@j3sion: Empatia to współczucie, nie tylko jako litość, ale jako umiejętność postawienia się w czyjejś sytuacji. Gdyby siebie postawił na miejscu rodziców, którzy mają podejrzenia, albo na miejscu prokuratora, który to jest po prostu pracownikiem, który musi takie rzeczy obić, to nie stękałby na wykopie.

Na razie to pieprzysz o baniu się składaniu wyjaśnień na komendzie, a nie o oskarżeniach i wyrokach. Wystarczy swoją robotę robić dobrze i nie musieć płakać
@etkath: xDDD kisnę z Twojej dogłębnej analizy.

Kilka lat temu ktoś grzecznie zapytał czy mój awatar to nawiązanie do tego i grzecznie powiedziałem, że nie, ale dalej wmawiaj sobie, że robię z Ciebie debila. Prawda jest taka, że nie muszę.

A kolorowe rogi co oznaczają? LGBT? CO ZA MIX
@etkath: Jak moja babcia zmarła w domu, a karetka nie zdążyła dojechać, to mimo rozpaczy, jakoś cała rodzina nie wytaczała procesu każdemu, począwszy od karetki.
Nie wytoczyliśmy też nikomu procesu, kiedy mojego ś.p. ojca odesłano do domu, bo symuluje, a miał wylew i zmarł. Nie zwróci mu to życia. Tyle. Każdy popełnia błędy, a zmarli- nie żyją. Im też się należy szacunek i trzeba im pozwolić odejść.
Empatia to nie jest