Wpis z mikrobloga

TSS, ATL, CTL, TSB, FTP, LT i pewnie jeszcze kilka akronimów, które każdy trenujący znać powinien. Jestem wielkim geekiem jeżeli chodzi o analizę jakichkolwiek danych. Nic więc dziwnego, że także treningi próbuję rozgryźć od strony matematycznej.

Teraz sprawa - przygotowuję sobie wzór raportu treningowego, który to raport miałby na celu wskazać obiektywnie poziom wytrenowania (z punktu widzenia liczb), wraz z wykresami i zaleceniami dotyczącymi treningu. Do tego potrzebuję jednak próbki różnych danych z treningów (pliki garmina / stravy itd). Gdyby ktoś był zainteresowany takim raportem (jak już powstanie) to dajcie znać na priva.

Tymczasem miłego słuchania.

https://soundcloud.com/lepszy-niz-wczoraj/odcinek-drugi-wyrzuc-pulsometr

#podcast #bieganie #rower #triathlon #trening #czlowiekszpinak
  • 6
@grecki: poza FTP zadnego z tych akronimow nie znam, a i file transfer protocol to chyba nie jest to o co ci chodzi.
Rozwin troche to co chcesz stworzyc, osiagnac dzieki takiej analizie.
Bo jak rozumiem potrzebujesz probek od mirkow z roznych treningow, faz, lat itp jako danych porownawczych, wejsciowych ktore pozowla ci na opracowanie jakis ogolnych wyznacznikow/wzorow?
Dosc enigmatycznie to napisales...

Jesli jestes zainteresowany to tak ca. 4lata wstecz moge
@PurpleHaze: Generalnie - powyższe akronimy ;) pozwalają na zbudowanie "profilu" osoby. Kiedy się opierdzielał, kiedy robił dużo, kiedy robił za dużo na swoje możliwości, a kiedy powinien się był przetestować ponownie, bo jego dane (np FTP) już były nieaktualne.

Taki raport mógłby zawierać wykresy i pokazywać rzeczy takie jak na przykład
- najlepsze i najgorsze momenty wytrenowania
- poziom intensywności treningów
- zysk lub strata wytrenowania na przestrzeni miesięcy / lat
@grecki: no to poslucham poslucham, ale za jakies 10h dopiero :)
Co do reszty to niestety jesli jestes zainteresowany to moge ci podrzucic moje smieci ze stravy, ale stricte biegowe, gdzie pulsometr u mnie nie byl czestym gosciem, raczej tylko jako tester progresu (lub jego braku).
Treningi raczej na pale, bo nie jest to moja mocna strona, a przygotowania do zawodow to po prostu miesiac przed podkrecenie km.
@grecki: Sam ostatnio temat rozkminiałem dogłębniej i faktycznie się okazało że trzeba bardzo dużo wiedzieć by z pulsometru faktycznei skorzystać, a i tak nie będzie idealnie. Najlepsza porada? Czytaj pan książki itd. i kup sobie miernik mocy ()

Co do takich rozważań zawsze chętnie posłucham.
@grecki: jak chcesz, to mogę podrzucić swoje gpxy z runkeepera (nie wiem czy da się zbiorczo wyciągnąć). Tyle że ja głupio biegam bo w sumie tylko wylatuję z domu, lecę na pałę z tempem jakie dam radę i wracam - więc nie wiem czy z takich danych jest jakiś pożytek ;)