Wpis z mikrobloga

@Sarseth: Taaa, a potem i tak każdy szuka na szybko w internecie algorytmu, bo stosując się do wzoru z gimbazy ot-tak wychodzi potworek wydajnościowy, lub sposoby których się uczysz nie nadają się do zastosowania w programach, bo wymagają myślenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A potem masz zestaw gotowych funkcji i jak nie tworzysz własnego super zaawansowanego silnika gier 3d AAA, to tak właściwe jest ci to zbędne
Wkurza mnie w szkolnej matmie to że ma nijakie odniesienie do życia, nawet podczas programowania, bo co, zamiast użyć sensownego algorytmu nauczę komputer określania jakiej metody użyć i od czego zacząć? :D


@GotoFinal: Co ty bredzisz? Szkolna matematyka jest akurat bardzo mocno osadzona na przykładach jej zastosowania w życiu, bo w szkole uczy się tak naprawdę matematyki stosowanej, a nie tej matematyki w sensie właściwym. A jeśli nie wierzysz, to dla
@bh933901: 3 techbaza here, i tyle co sam sobie tworze, to ze szkoły przydało mi się chyba tylko pole koła...
W szkole od zawsze było dokładnie odwrotnie to co potrzebuje, w programie nie tworzysz układu równian z niewiadomą, tylko masz algorytm oparty o np współczynniki, a w szkole 24/7 wałkujesz liczenie sposobami które nie mają odniesienia w takim zastosowaniu, chciałbym się od razu uczyć jak to liczyć "algorytmicznie", nawet jak to
@GotoFinal: Chcesz się uczyć na matematyce algorytmiki? To tak jakby bulwersować się, że geografia to nie wychowanie fizyczne.

a w szkole 24/7 wałkujesz liczenie sposobami które nie mają odniesienia w takim zastosowaniu


Wałkujesz, jeśli jesteś przygłupi. W matematyce, jak w żadnym innym przedmiocie, chodzi o zrozumienie problemu i myślenie, a nie o odtwarzanie schematów rozwiązywania zadań. Generalnie nauka i praca intelektualna nie polega na tym, że ktoś cię nauczy rozwiązywać zadanie,
@bh933901:

Wałkujesz, jeśli jesteś przygłupi. W matematyce, jak w żadnym innym przedmiocie, chodzi o zrozumienie problemu i myślenie

eeee nie, robisz to co ci rozkazuje nauczyciel by ci nie wstawił pały i nie oblał na koniec roku.

Chcesz mieć wynik w postaci wektorów jako kontenerów danych, czy w sensie matematycznym? Bo jeśli nie potrafisz przetworzyć wyniku w zapisie matematycznym na kod, to krzyżyk na drogę.

Oczywiście że potrafię, bo się tego
eeee nie, robisz to co ci rozkazuje nauczyciel by ci nie wstawił pały i nie oblał na koniec roku.


@GotoFinal: No jeśli jesteś zagrożony niezaliczeniem matematyki, to siłą rzeczy twoje postrzeganie tego przedmiotu sprowadza się do nauki regułek i sposobów, bo tyle trzeba, żeby mieć pozytywna ocenę. Zadania na wyższą ocenę pewnie wymagają trochę finezji.

Oczywiście że potrafię, bo się tego nauczyłem... SAM W DOMU


Tak jakby tu była jakaś filozofia.
@bh933901: Nie, masz siedzieć i robić to co trzeba, tak wygląda szkoła. Jedyne co możesz dostać na wyższą ocenę to zrobienie jakiejś nudnej prezentacji o tym samym co wałkujecie na lekcjach.

Tak jakby tu była jakaś filozofia.

No myślałem że po to idę do szkoły, żeby się czegoś nauczyć, a tu dupa... żałuje że wybrałem technikum, dodatkowy rok zmarnowanego czasu, a mógłbym ogarnąć sobie np Springa czy inne fajne rzeczy.

Sortowanie
Nie, masz siedzieć i robić to co trzeba, tak wygląda szkoła. Jedyne co możesz dostać na wyższą ocenę to zrobienie jakiejś nudnej prezentacji o tym samym co wałkujecie na lekcjach.

Ta, i jedyne czego dowiesz się na lekcji to tego że... by posortować liczby musisz sprawdzić która z nich jest większa i zamienić je miejscami! (No proszę, co za niespodzianka, myślałem że trzeba sortować aż się uda ( ͡º ͜ʖ
@bh933901:

geometria na poziomie gimnazjum to mus.

No czyli to co napisałem w wyjątkach, pola paru figur i trygonometria.

Czyli chodzisz do #!$%@? szkoły i tyle.

No niestety wiele szkół tak wygląda, jak nie większość, więc raczej miałeś szczęście mieszkać w jakimś mieście z "normalną" szkołą.
@lukasz1985m: chyba nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem o.O
Bo nawet nie mam pomysłu skąd wyciągasz te wnioski, bo ani trochę nie zgadzają się z tym co pisałem.
Nie pisałem nawet o używaniu biblioteczek, ale o tworzeniu ich, dla siebie, gdzie tworzysz to raz i zapominasz.
I wspomniałem też są miejsca gdzie więcej matmy się przydaje, albo jest wymagana na wysokim poziomie.

No popatrz, sam wspominałem o interesowaniu się naturą
No czyli to co napisałem w wyjątkach, pola paru figur i trygonometria.


@GotoFinal: Chodziło mi o bardziej zaawansowaną geometrię, z zastosowaniem rachunku całkowego w geometrii włącznie.

No niestety wiele szkół tak wygląda, jak nie większość, więc raczej miałeś szczęście mieszkać w jakimś mieście z "normalną" szkołą.


Bujałem się do jednego z najlepszych liceów w mieście. Zresztą, uczyłem się programowania od gimnazjum, jeśli nie wcześniej, zanim udało mi się wejść w posiadanie
@bh933901:

Chodziło mi o bardziej zaawansowaną geometrię, z zastosowaniem rachunku całkowego w geometrii włącznie.

Aktualnie w gimnazjum tego nie ma.

Bujałem się do jednego z najlepszych liceów w mieście.

Tja, szkoda że moje podobno najlepsze technikum w mieście jest gówno warte.

I oczywistym jest że jak się zajmujesz bardziej zaawansowanymi pojęciami, to potrzebujesz innej wiedzy, ale pisząc np własne strony w takim C#, Javie EE itd, mała jest szansa że przyda
Że jeszcze nikt nie napisał rozwiązania w oparciu o rachunek wektorowy (a co tam! Jak szaleć, to szaleć!), to aż dziwne! arccos((a*b)/(|a||b|)), gdzie * jest iloczynem skalarnym!( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@lukasz1985m:
No jak już wspominałem, mi głównie chodzi o sposób nauczania matematyki z jakim miałem przyjemność się spotkać, niż samą matematykę.
Ale też nie każdy w dziedzinie IT musi jej potrzebować, a dalej być równie ważną osobą, bo nikt (niestety) nie ma tyle czasu by ogarnąć wszystkie dziedziny, więc jeden człowiek zajmuje się tworzeniem zaawansowanych algorytmów i bibliotek matematycznych, a inny ich używa do stworzenia wielkiego serwisu, gry itd, a oboje
źródło: comment_EDZhMpZ9JGnIpv787JTx8IIUgX24axAK.jpg
Na uczelniach dopiero jest matematyka. Czasami nie wiesz co w ogóle obliczyles


@takashi20: Analiza matematyczna i matematyka dyskretna jest dosyć klarowna, problemy zaczynają się przy algebrze liniowej - do dzisiaj nie wiem o co tam tak naprawdę chodzi i jakie to ma zastosowanie.