Wpis z mikrobloga

Mirki,
Ile czasu Wam się maksymalnie Windows Vista aktualizuje? Chodzi mi konkretnie o czas na "wyszukiwanie aktualizacji". Zauważyłem ostatnimi miesiącami, że czas oczekiwania na wyszukanie aktualizacji w systemie Vista wzrósł niebotycznie. Na SP2 czekałem z 8 - 10 godzin, a że nie ruszyło zrobiłem reinstalacje + oba SP i znowu czekam (już z 3 godziny). Jak aktualizowałem na dniach Windowsy 8 i 10, to nie miały takich problemów. A tu, agent się normalnie aktualizuje a potem tylko "Trwa wyszukiwanie aktualizacji..."

Ile jeszcze dać mu czasu przed ręczną instalacją? Też tak macie?
#windows #pytanie #komputery #vista #laptopy #serwispc #serwislaptopow
  • 11
  • Odpowiedz
@Intelektualista: Nie chcę Cię martwić, ale kilka dni temu musiałem postawić świeżą viste na kompie w pracy... po instalacji aktualizowała się non stop przez 3 dni. Nie wspominając, że zjadła przy tym 60 giga dysku :)
  • Odpowiedz
@Intelektualista: Mam to samo z win7, wyszukuje mi aktualizacje i wyszukuje, a wtedy wykorzystanie procka dochodzi do 90%, ale i tak narazie jej nie robie bo musze zrobić reinstala. Wiec bez sensu.


@Antlion: Też to miałem na siódemce... Ale nie aż tak jak na vista... Chyba nadali jakieś priorytety na serwerach aktualizacji Windowsom 10 i aktualizacji do nich...
  • Odpowiedz
@Intelektualista: Obecnie WinVista ma podobny udział na rynku pctów do Linuxa, więc mało prawdopodobne, że ktoś odpowie.

oba SP i znowu czekam (już z 3 godziny).

Wiesz, że instaluje się tylko tego najnowszego service packa, bo ma wszystko to co poprzednie?
I skoro jego instalacja nie idzie przez Win Update, to pobierz go i zainstaluj ręcznie, potem dociągnij resztę aktualizacji.
  • Odpowiedz
Wiesz, że instaluje się tylko tego najnowszego service packa, bo ma wszystko to co poprzednie?


@amb97: No nie bardzo Kolego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taką wygodę oferował tylko SP3 do systemu Windows XP.

skoro jego instalacja nie idzie przez Win Update, to pobierz go i zainstaluj ręcznie, potem dociągnij resztę aktualizacji.

SP mam zrobione ręcznie - to właśnie te pojedyncze pliki aktualizacji się wyszukują w nieskończoność (po
  • Odpowiedz