Wpis z mikrobloga

MIRKI, CO SIĘ #!$%@?ŁO!
Wstałem dziś rano o godzinie 13 i coś mnie podkusiło, aby poszperać w necie. I co się okazało? Trafiłem na pierwsze słowa o Blocky Farm na polygamia.pl! Jaram się jak małe dziecko, mimo że jeszcze masa pracy! Pijcie z nami compot, kolejka dla wszystkich! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Gra prezentuje się ślicznie, a do tego płynniutko działa. Budżetowe gry casualowe przyzwyczaiły nas do tego, że są niedoinwestowane i niedopieszczone. Tutaj wszystko leży na swoim miejscu, co jest zasługą sprytnego podejścia do grafiki. Vokselowa oprawa będąca nieślubnym dzieckiem Crossy Road i Minecrafta wypada naprawdę ładnie, będąc tak naprawdę tylko tłem dla farmerskiej rozrywki.

Patrzyłem na Blocky Farm oczami mojego małego siostrzeńca i wydaje mi się, że by się tym jarał. Ja się może nie jaram, ale podoba mi się podejście devów do tematu – gra jest czymś więcej niż kopią produktów Zyngi.


Więcej przeczytacie tutaj: http://polygamia.pl/male-gry-ktore-moga-zrobic-duze-zamieszanie-przeglad-najciekawszych-polskich-indykow-z-digital-dragons-2016/

Miłej niedzieli Wam życzę, a ja wyciągam drukarkę i zakładam segregator na wzmianki o naszej grze ʕʔ

#gamedev #chwalesie
-------------------------------------------------------------
#gamedevordie - rób gry albo umrzyj! (Facebook | Twitter)
Zrezygnowałem z pracy na etacie po kilku latach na rzecz tworzenia gier mobilnych z kumplem. Wyzwanie polega na tym, że oszczędności na życie wystarczą do końca 2016 roku.
Start 03.08.2015, koniec 31.12.2016.
sortris - MIRKI, CO SIĘ #!$%@?ŁO!
Wstałem dziś rano o godzinie 13 i coś mnie podkusi...

źródło: comment_3Cf99Kl4qJ5fzoe3VuM3Xk4xJEj984HQ.jpg

Pobierz
  • 56
Vokselowa oprawa będąca nieślubnym dzieckiem Crossy Road i Minecrafta wypada naprawdę ładnie, będąc tak naprawdę tylko tłem dla farmerskiej rozrywki.


@SquashPL: Nam się bardzo podoba te określenie, bo dokładnie taki mieliśmy zamiar w opracowywaniu stylu graficznego Blocky Farm.

@Formek21: @regedit7: wiadomo, dzięki! ( ͡ ͜ʖ ͡)
@kiwi_kiwi_kiwi: już niedługo! ;)
@Sinti: gra jest w fazie pre-alpha i kolory to rzecz, nad którą teraz będziemy mocno pracować. Także na pewno stonujemy trochę barwy. Generalnie kolor trawy jest do kitu, bo nad nim jeszcze nie siedzieliśmy. Zwróć uwagę na to, że sam kurnik czy domek są już ok, w pastelowej palecie.
@TymRazemNieBedeBordo: robimy to za nasze oszczędności, więc miło byłoby zarobić. Gra będzie darmowa z mikropłatnościami i reklamami, ale żeby nie odstraszyć, zacytuję fragment wspomnianej recenzji:

Wyhodowane warzywa da się oczywiście sprzedać, a jak zabraknie nam wirtualnej kasy, a przeszkadza cooldown, to zawsze można pójść do wirtualnego kina i… obejrzeć reklamę. Zapowiada się ciekawa casualowa gra free-to-play z nieinwazyjnym systemem reklam.