Wpis z mikrobloga

Koledzy i koleżanki z #webdev #javascript,
pytanko: zabieramy się z kolega za realizację pewnego pomysłu (W końcu!) .

Frontend początkowo to #vuejs + jakieś tam statyczne strony na froncie (bo po co przeładowywać JS jak nie trzeba).

Pytanie o backend. Zdecydowaliśmy, że żeby było prościej utrzymać spójność front/back budujemy backend na #nodejs zamiast na php.

Pytanie jakie się pojawia to na jaki framework się zdecydować. Wiadomo, że tak naprawdę cały backend to rozbudowane, ale jednak API, bo front rozbudowany SPA lub kilka SPA.

Znaleźlismy LoopBack ktory wyglada dość interesująco, ma wbudowane rozwiązania do autoryzacji itp.
Warto w to iść czy lepiej coś innego? Nie mówię że was posłucham ale na pewno wezmę pod uwagę bo warto poznać zdanie innych.

Będę wdzięczny za opinie i wskazówki.
  • 31
@trustME: ja używam Express-a, ale robię bardzo małe aplikacje backend-owe i z pewnością nie jestem tu specjalistą. Jednak myślę, że warto przynajmniej wziąć ten framework pod uwagę przy wyborze.
@trustME: dobrym do małych projektów lub prowadzonych przez zespoły będące w stanie zmigrować się nagle na React-a czy Angular-a 2 w razie gdyby coś się z Vie.js stało złego. Ja jestem zwolennikiem składania softu z małych klocków tak, aby można było wymienić jeden lub drugi kiedy zajdzie potrzeba. Vue.js bardzo pasuje mi do tego podejścia, a na dodatek świetnie robi to co ma robić.
@trustME: jeden z bardziej ogarniętych tech-leader-ów, których poznałem wybrał właśnie A2 jako kierunek, w którym będzie kierował cały frontend niemałej firmy, w której pracuje. To nie tak, że ja odradzam. Podrzucam tylko pod rozkminę aby Twój wybór był jak najbardziej świadomy i przemyślany.