Wpis z mikrobloga

Serio, mam już dość i sam chyba zacznę być takim samym chamem bo męczy mnie już to dziwne uczucie zażenowania kiedy mówię sąsiadowi z klatki Dzień Dobry a ten - i wcale nie on jeden - nie raczy odpowiedzieć. Zadziwia mnie jednak jakim zatwardziałym prostakiem trzeba być żeby kulturalnie nie odezwać się ani słowem. To takie nowe pokolenie - znajomych na fb ma pewnie dziesiątki ale nie wie z kim mieszka w bloku.

Ciężko zmienić przyzwyczajenie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#gorzkiezale #firstworldproblems #polska #patologiazewsi #bekazpodludzi
  • 117
@Fafnucek: jak mam słuchawki i to nie będę odpowiadać, bo najzwyczajniej nie słyszę, teraz ponad połowa ludzi idąca na ulicy nie chce być zaczepiana bo słuchawki. Tylko po to by jakieś Halinie która spotkam raz na rok powiedzieć dzień dobry żeby nie mówiła o mnie źle. Jak ktoś mi powie i słyszę to odpowiem ale sama z siebie nie czuje takiej wewnętrznej potrzeby
@Fafnucek: No sorry: jest akcja - jest reakcja. Szczególnie gdy jedną z postujących ochrzczono mianem "prostaczki" (żeby było zabawniej, otagowane jako patologiazewsi i bekazpodludzi).

A gdy czytam spusty w tym stylu:

gdy kolejny raz nie otrzymał odpowiedzi na powitanie zatrzymał się i zapytał "czy jak #!$%@? słyszałem dzień dobry"

mów dzień dobry coraz głośniej i głośniej i przybliżaj się do niego. przestań dopiero gdy ci odpowie. ( ͡° ͜ʖ
@Krznl: zobacz że elementarna kultura nie ma nic wspólnego ze znajomością drugiego człowieka, przykładem wspomniany przez Ciebie autobus - wiele osób ustępuje w nich miejsca osobom starszym, chociaż wcale ich nie znają ;)
@xSQr: W mojej klatce mieszka taka jedna 'cichociemna' rodzina - ostatnio się do mnie odezwali jakieś 5 lat temu, informując że zmarła sąsiadka z góry. Do końca dnia byłem wtedy w głębokim szoku że oni jednak potrafią mówić. A dzień dobry juz dawno przestałem im mówić bo i tak nigdy nie odpowiadali