Wpis z mikrobloga

#naukaprogramowania #androiddev

Zainstalowałem do Eclipse AVD i Android SDK, w opcjach wybrany dobry folder sdk. Ale nie działa.

Przy tworzeniu urządzenia nie moge zaakcpetować. Reinstalowałem SDK i nic nie pomogło. Jakieś tipy jak sobie poradzić z tym problemem?

Możliwe, że mam jakieś śmieci w folderach/rejestrze, bo system stoi od kilku lat i różne rzeczy się na nim działy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale wolałbym jednak narazie uniknąć reinstalacji systemu
  • 21
@Narkan: Wydaje mi się, że prostu musisz sobie zainstalować np. genymotion i na tym testować swoje aplikacje, albo po prostu na fizycznym telefonie. Twój procek nie wspiera emulatora dołączonego do Android Studio, a jakiś czas temu właśnie dodali emulator który podobno normalnie chodzi, bo ten poprzedni to strasznie mulił.
@Narkan: no to może rzeczywiście procek nie wspiera takiej emulacji :/ a nie możesz podpiąć telefonu tak jak pisali wyżej? Poszukaj sterowników i powinno być dobrze :)
@Narkan: Powtórzę po innych co prawda, ale to że Twój procek nie wspiera akceleracji nie oznacza, że nie będziesz w stanie emulować urządzeń. Pewnie będzie się to odbywać dość wolno.
Spróbuj mimo wszystko z wbudowanym emulatorem w Android Studio ( o eclipse zapomnij ), w aktualnej wersji powinien być odrobinę szybszy od polecanego Genymotion (rozwiązanie innej firmy).

Poza tym możesz podpiać dowolne urządzenie fizyczne i zapomnieć o problemie.