Wpis z mikrobloga

Witam.

Jaki język potrzebuję opanować, aby móc tworzyć strony internetowe?
Ile czasu zajmuje opanowanie języka w stopniu zaawansowanym ?
Czy jestem w stanie nauczyć się tego sam?
Czy można tworzyć strony internetowe po prostu w kreatorze zamiast używać do tego języka i pisać wszystko od nowa?
Ew. Szablony?

#informatyka #html #java #html5 #stronywww
  • 17
HTML, CSS, Javascript. Oczywiście, że da się samemu, ale ile zajmie to już indywidualna sprawa. Masz kreatory WYS-WIG ( what you see is what you get ), ale nigdy nie korzystałem.
@MamFarta:

Kombinowanie, że można utrzymywać się z robienia serwisów internetowych staje się dzisiaj czymś podobnym do myślenia, że możesz się utrzymać z gry w piłkę nożną.

Albo zmień życiowe plany i zastanów się nad innym zawodem a jeżeli chcesz pozostać w IT to musisz znaleźć niszę przy czym niszą nie jest absolutnie coś takiego jak np. pisanie aplikacji pod Android.

Innymi słowy - zostań mechanikiem, lekarzem, nauczycielem, lektorem ale nie nawet
@MamFarta: Ale @atpl77 napisał prawdę. Nie utrzymasz się z bycia webdeveloperem, zjedzą Cię ludzie dla których to pasja. Sorry, taka smutna prawda. Klepac stronki moze obecnie byle gimbus i stawki sa smiesznie niskie, a do webappek solidnego kalibru, przy ktorych masz 80-100pln/h potrzeba czegos wiecej niz tutoriala ktory ktos poleci na stronie ze smiesznymi obrazkami. Ergo, przemysl swoja sciezke zawodowa.
@MamFarta: @martinuz:
MamFarta - zajmuję się IT ale zupełnie inną dziedziną, którą Ci nie zdradzę ponieważ - istotnie - nie jestem zainteresowany konkurencją. Odnośnie webdevelopmentu - dałem Ci po prostu ojcowską radę.
Mogę Ci napisać choćby to, że praca jako projektant stron internetowych była średnio opłacalna już około roku 2002-2003. Owszem - można było zrobić niesamowite wtedy star-upy i teraz - przy ekstremalnie dużym szczęściu - też może Ci się