Wpis z mikrobloga

Teraz jak tak wszyscy o #matura wspominają to ja sobie przypomniałem anegdotę mojej matury z Języka Polskiego.

Pisałem maturę w roku 2007. Na dworze cieplutko, więc spacerkiem spokojnie do Licbazy.

Godzina przed egzaminem. Idę ze znajomymi na fajkę. Wówczas ja z kumplem spokojnie sobie o jakiś duperelach rozmawiamy, a inni, z zeszytami, opracowaniami jeszcze sprawdzają co jeszcze mogą wkuć przed egzaminem.

Wówczas poszła fama - 2007 jest rokiem Wyspiańskiego - będzie na pewno Wesele.

I wszyscy na korytarzu przed wejściem na salę, jak jeden mąż, czytają kto był kim w Weselu, jaka tam była symbolika i takie tam pierdoły.

Ja tam stwierdziłem, że już nic wiecej nie zapamiętam, więc stwierdziłem że nie ma sensu. Mówiłem im też, że nie ma to za bardzo sensu - tematy są szykowane z tego co mi wiadomo na kilka lat wstecz w stosunku do tego, kiedy postanowiono ogłosić 2007 rokiem Wyspiańskiego.

Godzina 9:00, wpuszczają na sale. Losowanie miejsc, sprawdzenie kodów, długopisów i takich tam.

Rozdanie arkuszy.

Pierwsze co oczywiście sprawdzam jakie tematy rozprawki są do zrobienia.

Przewracam arkusze od d--y strony

Temat II

Analizując fragmenty Przedwiośnia i Granicy, porównaj kreacje matek. Określ wzajemne relacje między matką i dzieckiem, wykorzystując także znajomość utworów.

Fuck, nie czytałem...

Temat I

Jak symbolika ziarna z bajki opowiedzianej przez Żegotę objaśnia sens męczeństwa młodzieży polskiej? Analizując przytoczony fragment Dziadów Adama Mickiewicza, zwróć uwagę na sytuację studentów i ich postawy.


Cholera, jak dobrze, że wybrałem temat na ustną z Polskiego związany z Dziadami ;D

I tylko sie rozglądałem po sali jak wielce posmutniali znajomi z klasy na wieść, że nie ma Wesela ;)

I przy okazji jeszcze krótka anegdota z matury mojego brata - 5lvl wyższy odemnie - który miał na maturze tyle ściąg, że musiał mieć jedną ściągę osobną po to, by wiedział co gdzie sie znajduje xD

Także młodzieży, powodzenia !!

#truestory #takbylo #matura2007 #licbaza #wspomnienia
Goofas - Teraz jak tak wszyscy o #matura wspominają to ja sobie przypomniałem anegdot...

źródło: comment_YsyXxbkk3jGbzfej8PifYwa2L9qqXdwq.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Goofas: U mnie wszyscy pisali o Weselu. Ja, jako że mnie czytałem to porównywałem Bogurodzicę do "Do syna" (chyba ten tytuł).( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz