Wpis z mikrobloga

@schowanemo: nie wiem ja uczę się parę lat, a jeszcze nie ogarniam. To zależy od człowieka, od tego jak stałeś z matmą(trochę się przydaje i angielskim. Jakby co www.codeacademy.com -amatorka
webinary
@schowanemo bardzo zależy od osoby. Z doświadczenia wiem, że niektórzy łapią bardzo szybko, inni b. powoli. Ja na Twoim miejscu poduczyłbym się podstaw i poszedł na praktyki (nawet darmowe, jeżeli nadal niewiele byś umiał). Na praktykach mam wrażenie tempo nauki rośnie :) A wcześniej jakiś kurs z portali, gdzie masz quizy - wtedy masz weryfikację, że faktycznie pojąłeś materiał
@#!$%@?: Darujcie już sobie takie wpisy, nie ma w nich nawet 30% prawdy. Nie, zawód programisty nie wymaga szczególnych umiejętności, i nie, nie trzeba tego kochać całym sercem - tak jak murarz może iść na 8h do roboty, której szczerze ma dość, tak samo może robić to programista, jedyną różnicą jest to, że ten drugi zarobi 10x tyle.

Programiści, nie jesteście narodem wybranym wśród zawodów świata. Po prostu złożyło się tak, że
@kisi3l Programowanie wymaga myślenia ścisłego, dlatego niektórzy sobie w nim lepiej poradzą, niektórzy gorzej. Tak samo jak niektórzy będą lepiej spawali, a niektórzy gorzej, bo będą mieli gorszą sprawność manualną. Tak samo z siedzeniem w biurze - niektórzy nie zdają sobie sprawy ze zmęczenia, jakie niesie 8h patrzenia w monitor w skupieniu. Artykuł dobrze to punktuje i nie ma tu mowy o elitarności - chodzi o zwykłe błędy w postrzeganiu pracy programisty.
@kisi3l:

Nie, zawód programisty nie wymaga szczególnych umiejętności


Co za bzdura...wymaga tak samo jak każdy inny zawód. Czym innym jest wymurowanie sobie altanki przed domem a czym innym z murarki zrobienie sobie zajęcia na całe życie. Podobnie z programowaniem. Czym innym jest zrobienie sobie aplikacji na własne potrzeby raz na kilka lat a czym innym codzienna praca nad projektami które w ogóle cie nie interesują i o których wiesz ,że pójdą
@kisi3l: @Bozyszcze: Oboje macie rację. Dzisiaj programować 90% rzeczy może każdy, ale potrzeba trochę umiejętności ścisłych, i mieć a) chęci lub b) smykałkę. Programistów było by więcej, gdyby była większa motywacja do nauki i pracy, nim stworzysz samodzielnie duży system potrzebujesz spędzić masę czasu, najpierw ucząć się składni, potem struktur i algorytmów, a na koniec poznając biblioteki, bazy, technologie. To jak z Lewandowskim, największego talentu nie miał, za to najwięcej
@Bozyszcze: Bo istnieje przekonanie, że aby zostać programistą należy znać np matemtykę na poziomie eksperckim - co jest oczywistą bzdurą. Po drugie wiele osób swoją przygodę z programowaniem zaczyna dopiero na studiach informatycznych, gdzie jest masa niepotrzebnych przedmiotów - trudnych przedmiotów i często wylatują z uczelni, bo zamiast skupić się na przedmiotach zawodowych muszą cisnąć takie rzeczy z matmy, które nigdy im się nie przydadzą.

A autor posta pytał się jak