Wpis z mikrobloga

@fervi: kod pewnej aplikacji, która składa się z dość sporej ilości plików, a z którą mam się zapoznać.
@hicat: hmm... może temu, że sobie zainstalowałem Ubuntu 16.04 LTS :/ , bo na 15 działało... a software ma już kilka lat.
@FantaZy: Może. Spróbuj w maszynie wirtualnej lub chroot zrobić; chociaż mi się wydaje, że warto zobaczyć w pliku configure gdzie znajduje się "--cache-file=/dev/null" i usunąć ten fragment (tzn. samo cache blabla)
@fervi: http://stackoverflow.com/a/13408638 tutaj podają, że ten /dev/null to po prostu pusty plik/"plik null".
Nie wiem czemu mi podaje, że --cache-file jest unrecognized option skoro w środku pliku configure coś takiego jest.

--cache-file=FILE cache test results in FILE [disabled]
-C, --config-cache alias for `--cache-file=config.cache'

coś takiego tam znalazłem, ale dalej nie bardzo kumam o co się pluje.
@fervi: sry, że wołam drugi raz. Zaglądnąłem do config.log'a i mam na końcu pliku taką sekcje jak "Output variables" i mam tam różne zmienne oraz ścieżki czy inne wartości które są do nich przypisane. Np. prefix=${HOME} .
Ale nie mam tam nigdzie "config-cache". Może "program" nie widzi tej zmiennej(?) "config-cache", może coś takiego być przyczyną?
@FantaZy: Nie.

Przekopiowałeś tę komendę "configure" z jakiegoś pliku (np. pdf-a)? Najczęściej ten przekopiowany "minus" nie jest minusem, czyli znakiem "-". Próbowałeś ręcznie wpisać tę komendę? Skąd się wziął pojedynczy cudzysłów zamykajacy w przeklejonym przez Ciebie błędzie (po /dev/null)?
@virgoerns: nie, wklepałem ręcznie(widziałem taką sugestię na Stacku). Ktoś kto robił output do konsoli po każdym wyrażeniu typu $zmienna wstawiał ' czyli $zmienna' i temu tak to wygląda.