Wpis z mikrobloga

#linux
Potrzebuję prosty program do przeglądania zdjęć - wymagania niewielkie:
- przeskakiwanie między zdjęciami za pomocą scrolla (jak w qThumb),
- skalowanie zdjęcia za pomocą PPM+scroll(jak w Sumatra PDF)
- brak pasków i paneli które zmniejszają obszar wyświetlania zdjęcia (jak w Picasa Photo Viewer)
- ewentualnie (niekoniecznie) takie funkcje jak przycinanie obrazu, pisanie, rysowanie po obrazku
- podgląd wideo i gif mile widziany (niekonieczny)
- no i żeby nie zamulała przy większej ilości zdjęć jak przeglądarka zdjęć GNOME

Wydaje mi się że to są praktycznie żadne wymagania i zasypiecie mnie programami które je spełniają. ;)
  • 26
  • Odpowiedz
@fervi: Napisałeś "A o technologii fullscreen słyszał?
Zresztą, łotever "

Jakbym był głupi i o fullscreenie nie słyszał a komentarz nad twoim komentarzu napisałem że nie chodzi o fullscreen - czyli nie czytałeś nawet albo nie wiem co.
"Zresztą, nieważne" - to też jakieś
  • Odpowiedz
@look997: faktycznie powinieneś wrócić na windowsa, po co Ci linux skoro nie umiesz go obsługiwać? o emulatorze terminala słyszał? o plikach konfiguracyjnych? przeczytaj najpierw dokumentację lub jakieś howto danego programu, a następnie zabierz się za otwieranie plików wedle własnych upodobań...
  • Odpowiedz
@CzasNaPopcorn: Przełączyłeś się na drugie konto trollu?
sugerowanie że nie znam terminala... albo plików konfiguracyjnych... Jeśli czegoś nie wiem to po prostu mi powiedz co jak a nie mówisz że mam na Windowsa iść.

Jak pytam o program z konkretnymi cechami to nie po to żeby ktoś dawał tego typu porady tylko np. gotową konfigurację.

Przejrzeć każdy dostępny program na Linuksa bym potrafił bez
  • Odpowiedz
@moooka: Ten program rozwiązuje wszystkie problemy prawie w 100%. Dzięki. Tylko nie obsługuje wideo, nie jest to zupełny brak pasków i ma jakiegoś losowego buga z PPM+scroll że czasami się menu kontekstowe wyświetla gdy skaluję obrazek tą metodą.

Ale xnview jest to najlepszy program jaki tu podajecie.
  • Odpowiedz