Wpis z mikrobloga

#linux
Potrzebuję prosty program do przeglądania zdjęć - wymagania niewielkie:
- przeskakiwanie między zdjęciami za pomocą scrolla (jak w qThumb),
- skalowanie zdjęcia za pomocą PPM+scroll(jak w Sumatra PDF)
- brak pasków i paneli które zmniejszają obszar wyświetlania zdjęcia (jak w Picasa Photo Viewer)
- ewentualnie (niekoniecznie) takie funkcje jak przycinanie obrazu, pisanie, rysowanie po obrazku
- podgląd wideo i gif mile widziany (niekonieczny)
- no i żeby nie zamulała przy większej ilości zdjęć jak przeglądarka zdjęć GNOME

Wydaje mi się że to są praktycznie żadne wymagania i zasypiecie mnie programami które je spełniają. ;)
  • 26
@bk88: To spełnia tylko pierwszy punkt i trochę trzeci ale nie do końca, pięty punkt -obsługuje gify ale wideo już nie, zamulanie - wydaje się nie zamulać ale jest delikatne opóźnienie między zdjęciami i za każdym razem widać jak zdjęcie się dopiero wygładza - a można przecież zrobić żeby kilka zdjęć do przodu były gotowe do wyświetlenia i ładowały się gotowe natychmiast.

Poza tym ma jakiś dziwny bug że cały czas
gwenview


@moooka: Co to za szajs xD

Loading ‘ScreenShot008.png’ failed
Gwenview cannot display documents of type image/png.

Na to wygląda że do tak podstawowych funkcji by trzeba własny program napisać...
@mlglegitnoscopez: eom nie spełnia w zasadzie żadnego punktu. ;(

Jak na razie pozostaje mi tylko qThumb bo spełnia 1, trochę 2, 5, 6 chociaż włącza się nieco wolniej niż inne ale za to między zdjęciami przeskakuje bardzo ładnie. No i nie ma bugów jak tamte.

Sytuacja wygląda beznadziejnie. Trzeba się wziąć za pisanie przeglądarki obrazków bo nie ma spełniającego tak podstawowe "wymagania".

Jak mi się uda (raczej to będzie rozszerzenie do
@fervi: Ma być obsługa samą myszką i skalowanie i przeskakiwanie - tego nie spełnia (1 i 2), 3 będzie pełniony w pełni jeśli nie ma dosłownie żadnego paska ani panelu (łącznie z paskiem tytułu) w programie (jedynie w autohide), nie liczę tutaj systemowego panelu zadań bo to nie ma być fullscreen przecież.

Także nie spełnia nic.
@look997: Jak to nie spełnia? Ma te funkcje tylko na troche innych bindach, jak koniecznie chcesz takie jak gThumb to zainstaluj gThumb. W EoMie po ukryciu toolbara/statusbara zostaje ci właściwie tylko menu z opcjami programu i tyle. Żeby mieć samo okno wypełnione zainstaluj feha albo inne gówno ale tam to funkcje zaczynają się i kończą na wyświetlaniu obrazu :)
@fervi: Nosz #!$%@?, ty się przy każdym moim poście zachowujesz jakbyś tego po prostu nie czytał. Ewidentnie piszę że nie chodzi #!$%@? o fullscreen a ty komentarz pod tym piszesz że JA nie wiem o istnieniu fullscreena. Co za #!$%@?ństwo na tym mirko jest...