Wpis z mikrobloga

#linux
Potrzebuję prosty program do przeglądania zdjęć - wymagania niewielkie:
- przeskakiwanie między zdjęciami za pomocą scrolla (jak w qThumb),
- skalowanie zdjęcia za pomocą PPM+scroll(jak w Sumatra PDF)
- brak pasków i paneli które zmniejszają obszar wyświetlania zdjęcia (jak w Picasa Photo Viewer)
- ewentualnie (niekoniecznie) takie funkcje jak przycinanie obrazu, pisanie, rysowanie po obrazku
- podgląd wideo i gif mile widziany (niekonieczny)
- no i żeby nie zamulała przy większej ilości zdjęć jak przeglądarka zdjęć GNOME

Wydaje mi się że to są praktycznie żadne wymagania i zasypiecie mnie programami które je spełniają. ;)
  • 26
  • Odpowiedz
@bk88: To spełnia tylko pierwszy punkt i trochę trzeci ale nie do końca, pięty punkt -obsługuje gify ale wideo już nie, zamulanie - wydaje się nie zamulać ale jest delikatne opóźnienie między zdjęciami i za każdym razem widać jak zdjęcie się dopiero wygładza - a można przecież zrobić żeby kilka zdjęć do przodu były gotowe do wyświetlenia i ładowały się gotowe natychmiast.

Poza tym ma jakiś dziwny bug że cały
  • Odpowiedz
gwenview


@moooka: Co to za szajs xD

Loading ‘ScreenShot008.png’ failed
Gwenview cannot display documents of type image/png.

Na to wygląda że do tak podstawowych funkcji by trzeba własny program napisać...
  • Odpowiedz
@mlglegitnoscopez: eom nie spełnia w zasadzie żadnego punktu. ;(

Jak na razie pozostaje mi tylko qThumb bo spełnia 1, trochę 2, 5, 6 chociaż włącza się nieco wolniej niż inne ale za to między zdjęciami przeskakuje bardzo ładnie. No i nie ma bugów jak tamte.

Sytuacja wygląda beznadziejnie. Trzeba się wziąć za pisanie przeglądarki obrazków bo nie ma spełniającego tak podstawowe
  • Odpowiedz
@fervi: Ma być obsługa samą myszką i skalowanie i przeskakiwanie - tego nie spełnia (1 i 2), 3 będzie pełniony w pełni jeśli nie ma dosłownie żadnego paska ani panelu (łącznie z paskiem tytułu) w programie (jedynie w autohide), nie liczę tutaj systemowego panelu zadań bo to nie ma być fullscreen przecież.

Także nie spełnia nic.
  • Odpowiedz
@look997: Jak to nie spełnia? Ma te funkcje tylko na troche innych bindach, jak koniecznie chcesz takie jak gThumb to zainstaluj gThumb. W EoMie po ukryciu toolbara/statusbara zostaje ci właściwie tylko menu z opcjami programu i tyle. Żeby mieć samo okno wypełnione zainstaluj feha albo inne gówno ale tam to funkcje zaczynają się i kończą na wyświetlaniu obrazu :)
  • Odpowiedz
@fervi: Nosz #!$%@?, ty się przy każdym moim poście zachowujesz jakbyś tego po prostu nie czytał. Ewidentnie piszę że nie chodzi #!$%@? o fullscreen a ty komentarz pod tym piszesz że JA nie wiem o istnieniu fullscreena. Co za #!$%@?ństwo na tym mirko jest...
  • Odpowiedz