Wpis z mikrobloga

Wjeżdżam na stację benzynową. Tankuję. Idę zapłacić. Na wejściu mijam Sebę który mierzy mnie wzrokiem od góry do dołu. Płacę. Żegnam kasjera, wychodzę na zewnątrz. Seba wcinając wcześniej zakupionego hotdoga obczaja mój sprzęt.
- Ile to ma pojemności?
- Starając się nie zwracać uwagi na bezpośredniość osobnika odpowiadam, że 600.
- A ile ma koni?
- Książkowo 102.
- Ooooo to więcej niż ja
- ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie zwracając uwagi na bezsens wypowiedzianego zdania zerkam na to czym Sebastian przyjechał. Renault Twingo. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Z niekrytym zażenowaniem wracam do zakładania rękawiczek. Na odchodne rzuca mi jeszcze jedno pytanie:
- A na koło już wchodzisz czy jeszcze nie hehe?
Głębokie westchnięcie pod kaskiem. Kurtyna.
#coolstory #motocykle
  • 109
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FuriousViking: jak to się mówi - wszedłeś na ring to dostałeś w ryj. Kupując motocykl trzeba się z tym liczyć, ludzi nie zmienisz, pojazd owszem. Jeśli nie chcesz, pozostaje ci zaakceptować i to przyjąć z godnością bez płaczu i bólu d--y.
  • Odpowiedz
@ediz4: Masz motocykl człowieku? Słuchałeś ze zrozumieniem wypowiedzi vlogera na filmie? Bo po Twojej wypowiedzi wnioskuję, że na oba pytania odpowiedź brzmi nie. Nie mam nic do ludzi, którzy czasem podejdą oglądnąć motocykl czy zapytać o coś sensownego rzeczowego. Ale jeśli 100, 200 razy podchodzi do Ciebie jakiś sebczan i k---a wypytuje Cię ile razy w-------ś na moto albo czy s----------ś przed policją czy podobne kretyńskie pytania to zaczyna Cię
  • Odpowiedz
@querly: hehe tak tak internetowy pajacu :) wiesz po czym widzę, że w realu byś nawet słówkiem nie pisnął tylko w necie się wywyższasz? Choćby po tym jaki masz stosunek do normalnych chłopaków, jakich spotyka się codziennie. To mówi bardzo wiele, uważasz się za lepszego a porozmawiać nawet jak człowiek nie potrafisz.
  • Odpowiedz
@FuriousViking

Ale jeśli 100, 200 razy podchodzi do Ciebie jakiś sebczan i k---a wypytuje Cię ile razy w-------ś na moto albo czy s----------ś przed policją czy podobne kretyńskie pytania to zaczyna Cię to irytować.


Ale ten sam sie pyta tyle razy że to tak irytuje? Bo ja nadal nie widzę problemu. A Coda jak to Coda, czasem p------i od rzeczy
  • Odpowiedz
@system_shock: kolego ja widzę tutaj płacz ludzi, którzy z motocyklami nic nie mają wspólnego. Jeździmy na motocyklach dla własnej uciechy i przyjemności i kupując moto nie podpisujemy kurcze aneksu o obowiązku udzielania wywiadów wszystkim, którym nasza maszyna się spodoba. I owszem, jeśli chcesz zagaić rozmowę, zapytać o coś rzeczowego i merytorycznego dotyczącego mojego motocykla, chętnie zamienię słowo jeśli się nigdzie nie spieszę. Mogę porozmawiać z pasjonatem, który mnie zaczepi, z
  • Odpowiedz
@tosyu: Ad.1. Mówiłem tu o konkretnej grupie ludzi, którzy z motocyklami ostatni raz mieli do czynienia, kiedy zbierali je na naklejkach z gum, a jednak widząc najczęściej szlifierkę muszą, po prostu muszą podejść i zadać głupkowate pytanie albo d-----ć wielce imponującym tekstem z d--y. Im w mniejszym mieście mieszkasz tym częściej takie osoby spotykasz, niestety. Nie mam nic do ludzi ciekawych maszyny i nawet jeśli nie mają pojęcia o motocyklach
  • Odpowiedz
@ediz4: Kolego, sądzę, że gdyby spytano Cię ten pięćdziesiąty raz o to, ile pali Twój golf, kiedy pakowałbyś z dziewczyną/żoną zakupy pod sklepem i był zajęty tymi czynnościami, też byś tak ochoczo nie odpowiadał jakiemuś typkowi, który wyskoczył jak Filip z konopii i który zapytał o to, chodź za godzinę puści tą wiedzę bokiem. Mi ani mojej maszynie atencji nie brakuje i nie widzę powodu dla którego miałbym odpowiadać komuś
  • Odpowiedz
@FuriousViking: Oczywiście że nie musisz odpowiadać.

też byś tak ochoczo nie odpowiadał jakiemuś typkowi, który wyskoczył jak Filip z konopii i który zapytał o to, chodź za godzinę puści tą wiedzę bokiem...

Jakbym tak zrobił to nie chwaliłbym się tym jak gościu z video, ani nie pokazywał wyższości jak autor wpisu.
  • Odpowiedz
@querly: oho wielki pan motocyklista wysmial sebe XD to chyba ten typ, 23981 naklejek PACZ W LUSTERKA, pisanie na forach i takich gownach, wielkie planowanie wypraw 100 km w jedna strone, milion zdjec z kazdego wypadu za miasta z ziomeczkami XD memy na fejsie ZABIJE MIE TO CO MIE KOCHAM albo JEDNIO RZYCIE JEDEN CEL SMIGAC HONDOM CBR
aa no i lansik w skorach pod centrum handlowym i stanie caly dzien i gadanie o wyprawach za miasto, patrzenie z pogarda na ludzi i przygazowki co chwila
a no i potem takich sie objezdza w zakretach na FJ 12 z pasazerem albo wiadro 1000 bo wielcy motocyklisci tylko na prostej potrafia jezdzic

beka z takich typow, juz chyba ponad 10 lat motocyklami jezdze, teraz wciaz mam dwa a z takich pajacow wieczna
  • Odpowiedz
@FuriousViking: Nie mam nic do Renault Twingo. Gdyby koleś był choć trochę w temacie i interesował się motocyklami to by tak bardzo nie zdziwił się, że mój motocykl ma więcej koni niż jego auto. Nie żachnąłem się na to, że to tanie czy małe auto. Sam jeżdżę podobnym. Po prostu po tym zdziwieniu wiedziałem już z kim mam do czynienia i w jakim kierunku biegnie cała rozmowa. Po ostatnim pytaniu
  • Odpowiedz
@ediz4: Spoko wierzę Ci na słowo, choć wolałbym, żebyś kupił motocykl, pojeździł kilka lat, dla przyjemności a nie zachwytu loszek, doświadczył takich sytuacji i napisał jeszcze raz, jak reagujesz na takich ludzi. Oczywiście, nie mam spiny, nie pochwalam żadnego wywyższania się nad innych, nie podoba mi się wjazd autora wpisu na Twingo, jakby marka, wiek i tym bardziej moc pojazdu świadczyły o jego właścicielu. To mi się nie spodobało w
  • Odpowiedz
@FuriousViking: tu mnie masz, moto nie posiadam. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednak mimo to nie musisz mi tłumaczyć co wkurza i dlaczego, po prostu kijem Wisły nie zawrócisz. Pewne zjawiska są i będą, trudno je zmienić, więc szkoda nerwów. Pozdrawiam. :)
  • Odpowiedz
@querly: spoko, nie wiem jakie miałeś intencję, ale mogłeś nie pisać tego tekstu o Twingo, bo przez to większość ludzi myśli, że chodziło Ci o to, że sebek z Twingo śmiał śmieć Cię zapytać o moto. Ja rozumiem o co Tobie chodziło, jednak większość, z tego co można przeczytać po komentarzach, źle zrozumiała Twój wpis, właśnie przez ten podjazd do samochodu tego typa;)
  • Odpowiedz