Wpis z mikrobloga

elo mirki, sprawa jest( ͡° ͜ʖ ͡°)
Otóż dziś dostałem z uczelni ofertę wyjazdu na praktyki do Islandii, na 3 miesiące, mam czas do namysłu do wtorku (a więc bardzo mało czasu, a decyzja trudna( ͡° ʖ̯ ͡°) ) nigdy w czymś takim nie uczestniczyłem, czy ktoś z was brał udział w takim programie, macie jakieś rady, jechać, nie jechać??? Dodam że praktyki są z projektu http://www.fss.org.pl/ , mam dostać i czesne miesięczne w wysokości 800 euro oraz kasę na dojazd, niestety nie wiadomo co będę na tych praktykach robił i ogólnie to dość duża niewiadoma, prowadzący nagle wyjechał z takim tematem, mega mnie zaskoczył i już w sumie nie wiem co mam myśleć( ͡° ʖ̯ ͡°). Wołam cumpli z #emigracja #studbaza #studia #erasmus #islandia #trudnesprawy może coś poradzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 26
@chodzewmoro: w sumie nie wiem co, pewnie strach bo nigdy nie brałem udziału w takim projekcie, i to też jest jednak daleka odległość no i strasznie krótki czas do namysłu, nienawidzę podejmować decyzji (tak ważnych) w tak krótkim czasie, bez dokładnych info co tam będę robił itp ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Marcinowy: tzn nie wiem jak na innych uczelniach ale z tego co się dowiedziałem ten program jest realizowany w Norwegii, Islandii i Liechtensteinie. To nie jest program Erasmus tylko jakiś jego odpowiednik.
@gaily: no właśnie w sumie nic mnie nie trzyma a poza tym to tylko 3 miesiące, ale jednak to będzie i wiąz drastyczne opuszczenie strefy komfortu ( ͡° ʖ̯ ͡°) i wiąże się z tym sporo stresu (pewnie nieuzasadnionego, ale przez to różne myśli przychodzą)
@bocki86: no właśnie jeszcze nie jest pewna też sytuacja z zakwaterowaniem (być może było by darmowe), wtedy myślisz że ta kasa by starczyła. I jeśli chodzi o pracę to da rade znaleźć coś na 3 miechy i czy trzeba do tego wypełniać jakieś sprawy natury biurokratycznej? (ewentualnie, czy da rade na czarno i czy to się opłaca)?