Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz w życiu pojechałem do Niemiec. W sumie to jakoś nie chciało mi się wierzyć w to co ludzie piszą "fala imigrantów" "kalifat niemiecki", ale kurde, znaleźć tu białego na ulicy graniczy z cudem - i to nawet nie jest Berlin ani tego typu " główne " miasto. Jakbym miał tu mieszkać i miał młoda córkę to bym ją wypuszczał na dwór z gazem i dwiema kosami, a i tak bym się bał. Tylko bombę zrzucić na to państwo, bo tego nie da się uratować.
#przemyslenia #oswiadczenie #niemcy #imigranci
  • 57
  • Odpowiedz
  • 0
@miki4ever: jestem, żaden obóz, same fakty :D wczoraj byłem w jednej galerii handlowej to z obserwacji to 80% to kolorowi (z czego przeważająca większość to Arabowie/Turcy, reszta to czarni/Hindusi/Azjaci), reszta to Niemcy. Oczywiście, znaleźć w tej reszcie jeszcze ładną, biała kobietę to również graniczy z cudem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Grubo_W_Uj: No to grubo się tam dzieje. Bawaria (nie wiem czy cała) jeszcze jakoś się trzyma. Trochę Turków i kolorowych jest, ale ilość jeszcze nie przeraża.

  • Odpowiedz
@Grubo_W_Uj: Ktoś, kto nigdy nie był w Niemczech, a poprzeglądałby trochę kamer live, miałby lepszy obraz niż Ty po tym jednym wypadzie do jakiejś galerii handlowej. Pojeździj sobie po mniejszych miejscowościach południowo-zachodnich Niemiec, a Niemców i Niemki 7/10 w skali Ruchensteina znajdziesz z łatwością.
  • Odpowiedz
  • 0
@AdwokatBoga: Niemców chyba jednak nie chce szukać :D. No ok, wierze na słowo że jest jak mówisz, niestety średnio mam możliwość potwierdzenia tego, ale chętnie wykonałbym taki eksperyment ;)
  • Odpowiedz
@Grubo_W_Uj: W Essen galeria handlowa? Gdzie niby? Jeszcze na jesieni bylo tam calkiem normalnie.

Moze problem jest taki, ze w Niemczech nikt nie chodzi do galerii handlowych, o ile w ogole gdzie takie tu istnieja? Zwlaszcza w NRW, gdzie glownym miejscem robienia zakupow sa ulice handlowe w centrum.
  • Odpowiedz
@Grubo_W_Uj: aaa, to. No dobra, ale tam raczej Niemca nie spotkasz, oni maja tu awersje do galerii handlowych, przynajmniej w Westfalii. W Dortmundzie jest podobnie, niby jest jedna duza galeria w centrum, ale glownie spotkasz tam Polakow i Muslimow w Primarku:)

Jak jestes na dluzej to zobacz jak to na ulicach wyglada, daj znac jak zauwazysz to samo, bo w sumie chcialem w nastepnym tygodniu sie do Essen wybrac na zakupy.
  • Odpowiedz
@miki4ever: To jest ciut nadwyrężone. Owszem jest ich sporo, ale podejrzewam, że po prostu bardziej baczysz na kolorowych stąd taki wniosek. Nie zapominaj że NRW to "kolebka" imigrantów, w tym dotarłem do źródła że mieszka tu ponad 800k mieszkańców z polskimi korzeniami, co mocno daje się zauważyć.
  • Odpowiedz
@kurczakos1: u mnie w mieście w ogóle nie ma galerii a miasto 250k mieszkańców;) Dla nich to coś dziwnego, troche inaczej jest tez struktura miast rozwiązana niż w Polsce. Polacy sa przyzwyczajeni ze zakupy robisz w galerii wiec tam idą, Niemiec idzie do centrum.
  • Odpowiedz