Wpis z mikrobloga

Tak sobie siedzę na tym SL 5x5 i zastanawiam się czy nie robić zamiennie przysiadów ze sztangą z przodu i następnego dnia ze sztangą z tyłu
dzień a: przysiad ze sztangą z przodu
dzień b: przysiad ze sztangą z tyłu

Jakieś pomysły, rady czy nie zrobię sobie jakieś krzywdy i nie zaburzę jakieś wymyślonej równowagi o której nawet nie mam pojęcia, że istnieje? Czasem lepiej nie wiedzieć i się nie ograniczać, CUN jest wspaniałym narzędziem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Linki do poprawy mobilności rąk przy frontach i rady, mile widziane.
Ciągnie mnie do frontów znowu po jakimś czasie.

-------------------------------------------------------------------

Co do dziewczyn (dla tych, którzy pamiętają mój poprzedni wpis sprzed 6 dni), to gładko wchodzimy w trening i domsy u 1 pojawiły się po 2 dniach + zamieniłem pendlay row póki co na pół wiosło-opinie, rady?

Zmieniłem gdyż garbiła plecy jak Arnold na załączonym obrazku, słusznie zamieniłem?
Jestem dumny z mojego różowego, po chwili mogłem ją zostawić samą robiącą przysiad, jednak @Gavroche i @berti mieli rację o naturalnym ruchu zapamiętanym od małego.

Później dodam im ćwiczenia zaproponowane przez was w poprzednim wpisie

#silownia #stronglifts #mikrokoksy #ankieta
Pobierz Blizz4rd - Tak sobie siedzę na tym SL 5x5 i zastanawiam się czy nie robić zamiennie p...
źródło: comment_cNPrbm6GuAO6f2HEfPafK2rmJAwYmC4x.jpg

Przysiad ze sztangą z przodu wymiennie ze zwykłymi?

  • tak ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ 40.0% (22)
  • nie 25.5% (14)
  • sprawdzam t(ツ)_/¯ 34.5% (19)

Oddanych głosów: 55

  • 8
@Ch-jogromPL: myślę, że tu dochodzimy do indywidualnych kwestii budowy danego człowieka, mogę to zapamiętać w sumie.

W ogóle im dłużej siedzę w temacie siłowni i wszystkiego co tutaj się przewija, czyli fizjo, dieta, etc to uświadamiam sobie, że wiem coraz mniej, tak wiele jest powiązań i indywidualnych kwestii, że ostatnio odpowiadam "to zależy" ( ͝° ͜ʖ͡°)
dzień a: przysiad ze sztangą z przodu

dzień b: przysiad ze sztangą z tyłu


@Blizz4rd: Niektórzy ciężarowcy tak robią i jest ok.
Spróbuj, obserwuj i wyciągaj wnioski, to nie są tak bardzo podobne do siebie ćwiczenia jak sugeruje nazwa "siady".
Przerzucenie sztangi z pleców klatkę bardzo zmienia dźwignię, ale u niektórych osób mogą się uzupełniać i tym samym wzajemnie wzmacniać.

Ja zwykle 2x do roku robię siady i u mnie wygląda
odpowiadam "to zależy"


@Blizz4rd: Bo to jest najlepsza z możliwych odpowiedzi, w każdej dziedzinie życia.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mądry człowiek zwykle nie odpowie niczego innego na pytanie zadane wprost, bez nakreślenia obszernego kontekstu.
eksterierze


@Gavroche: tak, wygląd jest dla mnie ważny, ale nie ważniejszy niż siła.

Zobaczę od niedzieli jak idą mi fronty, utnę do 50% obciążenia siadu tylniego i będę progresował ~2,5kg co trening, a potem 2,5kg co tydzień gdy nastąpi blokada i zejście o 10%
@Blizz4rd:
Jesli będziesz robił, jak Bóg przykazał, fronty, czyli na 1-2 powtórzenia, to nie ma problemu z nadgarstkami, jesli więcej, to możesz odczuwać dyskomfort.
Wtedy zamiast chwytu podrzutowego możesz stosować inne, szerszy i tylko dwoma palcami, krzyżowy czy jeszcze jakieś, które pewno są w necie.
@berti: twierdzi, że kłopoty z utrzymaniem sztangi przy frontach to mała ruchomość w kręgosłupie piersiowym, dla części osób to może być prawdziwe, wrzucał tu nawet
@Blizz4rd: Ja jakoś na początku stycznie przerzuciłem się na fronty. I jakoś na początku marca dla hecy sprawdziłem standardowy przysiad i poszło o ponad 10 kg. więcej od życiówki. Zdziwiłem się bardzo, bo to mój najsłabszy bój i zawsze dokładanie kilogramów na sztandze szło jak krew z nosa. No ale "to zależy". Tobie może nie podejść.
Sztange spokojnie możesz trzymac krzyżując rece lub, jeśli nie jesteś w stanie chwycić gryfu całą
Prekambr - @Blizz4rd: Ja jakoś na początku stycznie przerzuciłem się na fronty. I jak...